Ako zvýšiť bezpečnosť Battle.net účtu

, Autor: 16cmfan

S množiacimi sa prípadmi napadnutia a následného vykradnutia hráčskych účtov som si zakúpil hardwarový Authenticator.
Funguje na jednoduchom princípe. Generuje unikátny šesťmiestny kód, ktorého platnosť vyprší vždy po jednej minúte. Prepojenie s Vaším Battle.net kontom prebieha jednoducho.

1) V položke bezpečnosti účtu (Account security) klikneme na „Add Security“.

 

2) Vyberieme si HW typ autentifikátora, ktorý sme si kúpili. Pre majiteľov smartfónov je tu na výber aj aplikácia. Dnes sa ale venujeme tomuto typu.

 

3) Verifikujeme si svoj email a zadáme unikátny kód, ktorý nájdeme na zadnej strane „kľúčenky“. Práve tento unikátny kód spojí práve našu kľúčenku s Battle.net kontom. V preklade to znamená, že každá kľúčenka generuje svoju unikátnu sadu kódov, ktorú rozpoznáva bezpečnostná databáza Battle.net security. Zaškrtneme aj voľbu, ktorá zaručí, že pri každom prihlásení do služieb battle.net (hry a ostatné) bude od Vás požadovaný autentifikačný kód, ktorý vygeneruje kľúčenka.

 

4) Od tohto prepojenia kľúčenky s Vaším kontom Vás bude pri každom prihlásení užívateľské meno + heslo žiadať na overenie ešte unikátny šesťmiestny kód. Ten vygenerujeme prostým stlačením tlačidla na kľúčenke. Blizzard garantuje, že baterka v kľúčenke vydrží dlhé roky. Tomu sa dá aj veriť, pretože monochromatický šesťmiestny display nemá veľkú spotrebu.

 

Táto bezpečnostná poistka je relatívne lacná a dá sa zohnať v najznámejších eshopoch na Slovensku zaoberajúcich sa počítačovými hrami a príslušenstvom.


Aktuálna cenová situácia:


Graf ceny produktu World of WarCraft Authenticator poskytuje server Heureka.sk

 

 

Kľúčové slová
Diablo 3, Diablo III
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Áno, veď sa to v článku aj uvádza.

aha prepáč, nečital som to dopodrobna. myslel som že je to len o hw authenticatore

A když se ti identifikátor ztratí nebo rozbije?

Tak napíšeš blizzardu a po overení totožnosti ti zmenia authenticator alebo vypnu ochranu.

Alebo ti príde sms na mobil.

We are a group of volunteers and starting a new scheme in our community. Your site provided us with valuable information to work on. You have done an impressive job and our whole community will be grateful to you.

Hey there, You've done a fantastic job

We're a gaggle of volunteers and opening a brand new scheme in our community. Your web site offered us with useful info to work on. You've done a formidable activity and our entire group will probably be thankful to you.

Poslať nový komentár

TOPlist