Aká je budúcnosť inteligentných hodiniek?

, Autor: Tomáš Zvorák

Apple tajne rokuje so spoločnosťou Aetna, čo je americký poskytovateľ zdravotnej starostlivosti a predajca zdravotného poistenia s 23 miliónmi zákazníkmi. Podľa viacerých zdrojov Apple chce zákazníkom Aetna ponúknuť inteligentné hodinky Apple Watch za zvýhodnené ceny. Táto správa je zaujímavá aj preto, že je možné, že predznamenáva budúcnosť inteligentných hodiniek.

Predaj iteligentných hodiniek klesá, pri porovnaní minuloročného a predminuloročného stavu ide o pokles na polovicu. Apple na druhej strane predáva stále viac inteligentných hodiniek, v apríli zverejnili údaj, podľa ktorého ich v roku 2016 predal dva krát viac ako minulý rok. Presné čísla predaja Apple Watch, ale nezverejňuje. 

Je dlhodobo známe, že inteligentné hodinky sú trhom príjmané so zmiešanými pocitmi. Inteligentne hodinky dlhšie nevedeli nájsť použitie, ktoré by presvedčilo masového zákazníka, že ich potrebuje. Bežný, skutočne masový zákazník, ich zhodnotí ako peknú vec, ale najbežnejšia služba inteligentných hodiniek, ktorou sú notifikácie ho nepresvedčí aby si ich kúpil. 

Hľadá sa pre ne aplikácia, ktorá ho presvedčí. Zdá sa, že v Apple už vedia čo ňou bude. Budúcnosť inteligentných hodiniek pravdepodobne vidia v zdravotnej starostlivosti, vidia ich ako monitor zdravotného stavu a ako pomôcku, ktorá pomôže ich užívateľom zdravšie žiť.

Rokovanie so spoločnosťou Aetna, by mohlo priniesť Apple Watch na ruky miliónov zákazníkov tejto poisťovne. Tá minulý rok uzavrela s Apple dohodu, ktorej výsledkom bolo, že Aetna poskyla Apple Watch svojím 50 tisícom zamestnancom zadarmo. Od terajších rokovaní a poskytnutí Apple Watch svojím zákazníkom si sľubuje zvýšenie záujmu o zdravý životný štýl. 

Apple podľa iných správ vyvíja senzor, ktorý by neinvazívnym spôsobom dokázal monitorovať hladinu glukózy v krvi. To by mohla byť "killer" aplikácia, ktorá by Apple Watch mimoriadne pomohla. Cukrovka je bohužiaľ diagnózou stámiliónov ľudí na celom svete.

Zdroj: techcrunch.comwww.theverge.comwww.cnbc.com

 

Kľúčové slová
Apple Watch, Apple Watch Series 2
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist