Aj tohtoročné smartfóny iPhone by mali byť vybavené Lightning portom

, Autor: Rastislav Kupčík
 
V poslednom čase sa množili špekulácie ohľadom nabíjacieho portu nových iPhone-ov. Podľa posledných správ by smartfóny mali aj naďalej disponovať Lightning portom.

Svetom sa v posledných týždňoch šírili informácie, že nové smartfóny iPhone by mali upustiť od Lightning portu a nahradiť by ich mal USB Type-C. Dnes sa ale Ming-Chi Kuo zo spoločnosti KGI Securities vyjadril v opačnom duchu. Kuo sa len málokedy mýli vo svojich predpovediach ohľadom chystaných noviniek na poli smartfónov, preto môžeme brať jeho tvrdenia vážnejšie. Podľa jeho slov by spoločnosť Apple mala aj naďalej zostať verná Lightning portu pri svojich prémiových smartfónoch.
 
 
K zmene by však malo dôjsť na opačnom konci dodávaného kábla. Práve druhý koniec by mal byť vybavený konektorom USB Type-C, ktorý dokáže zariadeniu poskytnúť rýchlejšie nabíjanie. Nové iPhone-y by sa tak mali dať nabiť oveľa rýchlejšie ako kedykoľvek predtým. 
 
Stále však neboli tieto informácie oficiálne potvrdené zo strany Apple, preto ich nemôžeme brať ako hotovú vec. Viac svetla do tejto problematiky by mohli priniesť už najbližšie týždne.
 
Zdroj: phonearena
 
Kľúčové slová
Apple, iPhone, Lightning, smartfóny
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist