ADATA predstavuje najlacnejší SSD do M.2 slotu

, Autor: Ján Kisty

Spoločnosť ADATA predstavila SSD disk Premier SP550 určený do M.2 slotu. SSD Premier SP550 M.2 2280 sa vyznačuje vysokým výkonom stabilitou a prijateľnými rozmermi. Tie sú iba 22×80×3,5mm. Disk je k dispozícii do kapacity 480GB. Výrobca ho sám označuje ako optimálnu voľbu do ultrabookov.

Jeho maximálne rýchlosti čítania a zápisu sú až 560/510 MB za sekundu s náhodným čítaním 4K pri až 75 000 IOPS, ktoré dosahuje vďaka kvalitnému SMI kontroléru a SLC caching technológii. To umožňuje disku Premier SP550 M.2 2280 pracovať v režime tzv. simulovaného SLC (single-level cell) pre zvýšenie jeho výkonu. Funkcie vyrovnávacej pamäte DRAM (kde SSD využíva systémová RAM ako dočasné, ultra rýchle vyrovnávacie pamäte) sa oproti SSD diskom, ktoré nemajú DRAM cache, zlepšuje výkon čítania/zápisu až dvojnásobne.

Pre zlepšenie stability SSD a integrity dát sú disky Premier SP550 M.2 2280 vybavené technológiou RAID engine a zároveň aj data shaping, čo napomáha dosiahnuť dlhšiu životnosť a lepšiu návratnosť investícií. Disk tiež podporuje korekciu chýb technológie LDPC (Low Density Parity Check) s cieľom znížiť počet chybných dát, zvýšiť ich integritu a zlepšiť kvalitu prenosov. Okrem toho, režim DEVSLP (device sleep) dokáže znížiť spotrebu energie, čím sa predlžuje výdrž a životnosť batérie, čo je dobrá správa pre používateľov notebookov, ktorí si chcú vychutnať ich predĺženú použiteľnosť.

ADATA k disku pribaľuje neznámy migrovací softvér a doplnkový softvér v podaní SSD Toolbox.

Snažili sme sa zistiť cenu, tá ešte nebola stanovená. Na internete ale nájdete 256GB verziu za cca 90€. Cena by však mala byť nižšia než ceny všetkých súčasne ponúkaných diskov do M.2 slotu. Dá sa tipnúť, že bude niekde medzi 70 – 85€.

Zdroj: TS

 

Kľúčové slová
Adata
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Nikdy viac

Uz som 1 M.2 SSD od A-DATA kupil.

Nebol k tomu ziadny migracny softver, napriek tomu, ze do krabicovych verzii ho pridavaju.
Snazil som sa oslovit vyrobcu.

Musel som sa na ich stranke zaregistrovat ako vlastnik ich produktu.
Odvtedy mi, napriel opakovanym otazkam, ziadna odpoved neprisla, ale prisla mi spusta reklamnych dristov na ich nove produkty.

A-data? Nikdy viac!

Re: Nikdy viac

Dobry den o aky model islo? Pokusim sa zistit..

Re: Nikdy viac

ADATA Premier Pro SP900 256GB

Re: Nikdy viac

Zistim.

Re: Nikdy viac

Skus CloneZilla.

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist