52. poviedka: Lucid

, Autor: redakcia
Ďalšia z poviedok súťaže Sci-fi poviedka roka 2010. Snažil sa ju chytiť za ruku, pritiahnuť a objať. Ona však odstúpila, usmiala sa a povedala: „Lucid, nie je to len obyčajný sen, pozri si pravé zápästie!“ Lucid pozrel na zápästie a zbadal na ňom symbol. Vzápätí chcel niečo povedať, ale už nemal komu, ticho odišla. Sen sa rozplynul a on sa zobudil v operačnej sieni. Náhle pocítil neobyčajnú moc. Stal sa z neho Kybork.

Generálny sponzor: Hlavný sponzor:


Lucid

Snažil sa ju chytiť za ruku, pritiahnuť a objať. Ona však odstúpila, usmiala sa a povedala: „Lucid, nie je to len obyčajný sen, pozri si pravé zápästie!“ Lucid pozrel na zápästie a zbadal na ňom symbol. Vzápätí chcel niečo povedať, ale už nemal komu, ticho odišla. Sen sa rozplynul a on sa zobudil v operačnej sieni. Náhle pocítil neobyčajnú moc. Stal sa z neho Kybork. Bol síce po operácií, ale mal sily za sto urastených mužov. Spomenul si na nezvyčajný sen, pozrel na zápästie a ohromený dodal sám pre seba mohutným hlasom: „Tak predsa to nebol len sen.“ Rýchlo sa postavil, obliekol si svoju novú výstroj, zobral z rohu siene svoj kybermeč a ponáhľal sa do laboratória, kde začal pripravovať D64 a jedenásť D602. Boli to silné jedy, vhodné na likvidáciu Kyborkov. Zobral ich do nutrisiene a zamiešal jedy do dvanástich nutridrinkov, ktoré každé ráno pili vládcovia Kyberimpéria. Stihol to, aj vďaka tomu, že proces premeny bol nečakane krátky. Mal ešte čas, a tak šiel do kyberzáhrady, upokojiť svoju rozhádzanú myseľ. Musel byť pokojný. Ak by stretol niektorého spomedzi vladárov, hneď by si všimli, že niečo nie je v poriadku. Cestou o tom všetkom rozmýšľal, bol frustrovaný, ale vedel, že aspoň teraz sa zachoval správne. Sadol si na lavičku pod rozkvitnutý striebristý kyberstrom. Kybermeč položil bokom, vedľa seba, pohodlne sa oprel a čakal.

„Už je čas,“ povedal nahlas a vstal. Hrdo sa vystrel, chytil svoj kybermeč a smelým krokom vykročil k tichej sieni. Otvoril obrovské dvere tichej siene a zbadal jedenásť mŕtvol. Ležali nehybne okolo veľkého okrúhleho stola. Jeden stále žil, schúlený v rohu siene a bol to Hex.

Dvanásť nebezpečných vládcov Kyberimpéria sa dnes stretlo v tichej sieni, aby medzi seba prijali trinásteho člena. Nečakane však všetci odpadli a už sa neprebrali, len Hex bol ešte stále živý. Vydesene však zistil, že prišiel o svoju kybersilu. Hex čakal nepriateľa, keď však zočil Lucida, uľavilo sa mu. Hex vydeseným tónom prehovoril: „Ččo ssa tto sstalo??“ Lucid neodpovedal a pristúpil bližšie k Hexovi. Hex znervóznel a prehovoril: „LLLucid ppômož mmi, nniečo ssa nnám sstalo.“ Lucid tvrdo odpovedal: „Hex viem všetko, povedala mi to.“ Hex: „Nneviem oo ččom tto hhovoriš.“ Lucid špičkou svojho kybermeča odhrnul Hexovi zo spotenej tváre jeho dlhé strieborne vlasy a pozrel mu do sivých oči. Nahnevane zareval: „Viem to!“ Hexa striaslo, nechápavo povedal: „Ale veď si ju zabil.“ Lucid: „Povedala mi to počas mojej premeny na Kyborka.“ Hex vycítil príležitosť a prehovoril: „Ale veď dobre vieš, že to bol len sen, veď ťa počas operácie uspali stroje. Je to normálne, aj ja som mal počas premeny živý sen. Je to výplod tvojej bujnej fantázie.“ Vzápätí dodal: „Áno, bol to len hlúpy sen, teraz neblázni a pomôž mi!“ Falošnými očami pozrel Lucidovi do tváre. Lucid pokrútil hlavou a dodal: „Nebol to len sen.“ Ukázal mu symbol na pravom zápästí. Hex konečne pochopil, bolo to niečo, čomu doposiaľ nechápal, bol to osud a pred ním stal kat, ktorého sám vychoval. Našiel ho opusteného na planéte Lotus, žil tam celkom sám a bol neobyčajne smelý, silný a krásny. Krása a smelosť zvádzajú, a tak ho začali vychovávať spolu s ostatnými členmi kyberimpéria. Neskôr zistil, že ide o posledného potomka z planéty Zem. Ľudia ho poslali svojou svetelnou raketou na planétu Lotus. Poslali aj Wéliu na planétu Dammad tak, ako im to vyveštil jasnovidec Alexis piaty. Bola to ich posledná šanca, ako zachovať ľudský rod. Kyborkovia o tom vedeli a napriek tomu sa rozhodli ponechať Lucida nažive, ak dokáže zabiť Wéliu. Lucid to spravil bez problémov. Kyborkov to natoľko prekvapilo, že mu ponúkli premenu, ktorú následne prijal. Pred operáciou mu prikázali, aby sa po premene dostavil do tichej siene, kde pre neho mali prekvapenie. Chceli mu dať hodnosť vládcu a prijať ho medzi seba. Kyborkovia medzitým zničili planétu Zem. Nevie sa však, či neboli vyslané aj iné posádky pozostalých ľudí. Nechali to tak, ale nechápali symbolu. V každej galaxii totiž našli monument s týmto symbolom a teraz sa zjavil na Lucidovom pravom zápästí. Bola to asi vyššia bytosť alebo niečo, čo nie je ani bytosť, len sa s nimi všetkými pekne hrá.

Lucid videl, že Hexovi je to už jasné a hodil mu drobnú fľaštičku. Hex pozrel na popis, kde jasne svietilo D64. „Máš päť minút, než skapeš.“ Bezcitne preriekol Lucid. Hex pochopil, že to bolo zamiešané v nutridrinku, ktorý ráno vypil. Lucid sa mu otočil chrbtom a pevným krokom vykročil smerom k dverám. Hex na neho zakričal: „Stoj, stoj, stoj!“ Lucid však pokračoval, až sa ocitol za dverami. Posledný krát sa pozrel na Hexa a dodal: „Hex, to je tvoj koniec.“ Hex rezignoval, zavrel oči a čakal na svoju smrť. Lucid zavrel dvere a zamieril do riadiaceho centra.

Cestou do riadiaceho centra ho niekto jemne chytil za ruku. Bola to Wélia: „Poď,“ a ťahala ho do navigačného strediska. Celou cestou nič neriekla, len sa na neho pár krát usmiala. Keď stáli nad mapou severnej galaxie, prstom mu ukázala malú planétu a riekla: „Tu žijú, je ich málo, ale žijú.“ Pozrela mu do očí a povedala mu: „Musíš ich ochraňovať! Ty, si ich posledná nádej. Viem, že sa trápiš nad tým, že si ma zabil, ale ja žijem, len v odlišnom priestore a čase.“ S úsmevom na tvári sa rozplynula.

Lucid získal nadľudskú schopnosť, ktorá ho zbavila starnutia. Premena na Kyborka skrývala túto výhodu. Nevie sa však, či je to výhoda alebo nie. Už nikdy sa totiž nedozvie, čo nastane po smrti. A tak ostal navždy bdieť spolu so svojím početným nesmrteľným vojskom nad ľuďmi.

Ďalšie, už zverejnené poviedky:
1. poviedka: Detektiv
2. poviedka: MOONKiller
3. poviedka: Poselství z budoucnosti
4. poviedka: Boj o život: Vraždiace baktérie
5. poviedka: Archa 12
6. poviedka: Žerty stranou
7. poviedka: Drobná pocítacová haluz :)
8. poviedka: Agenti
9. poviedka: Sérum smrti
10. poviedka: Kozel zahradníkem
11. poviedka: Pohlad do neznáma
12. poviedka: Na cestách
13. poviedka: Úsvit Noci
14. poviedka: Cesta galaxiou
15. poviedka: Pomsta Sithov
16. poviedka: Výměna
17. poviedka: Výzkum
18. poviedka: Ja, a moje druhé Ja
19. poviedka: Právo na život
20. poviedka: Jsem laik
21. poviedka: Pozorovateľka
22. poviedka: Niečo, čo poznám
23. poviedka: Blízky nepriateľ
24. poviedka: Spomienky na zajtrajšok
25. poviedka: Šťastně až do smrti
26. poviedka: Penta
27. poviedka: Phobos
28. poviedka: Misia Son Umut
29. poviedka: Lidojedi
30. poviedka: Hra bohov
31. poviedka: Biela chodba
32. poviedka: Ruka
33. poviedka: Firma - TimeTraveller
34. poviedka: Uprostřed prázdnoty
35. poviedka: Posledné kroky na Mesiaci
36. poviedka: Núdzové pristátie
37. poviedka: IDLE
38. poviedka: Ztracené HD
39. poviedka: Konzola
40. poviedka: Mary
41. poviedka: Výplach
42. poviedka: Bez hraníc
44. poviedka: V Meste niet nič nového
45. poviedka: Pán Willy
47. poviedka: Hrdina
48. poviedka: KDO JE TADY PÁNEM?
49. poviedka: Cesta
50. poviedka: Nový začiatok
51. poviedka: Možná hrozba


Sci-fi poviedka roka 2010

Harmonogram zverejňovania ďalších poviedok
Domáca stránka súťažeSponzori súťaže

Generálny sponzor   Hlavný sponzor
 

Sponzori:
minimalny pocet stran bol 2 a poviedka to splna, ze stale riesis preklepy to je skor tvoj problem ako autorov, kedze je to scifi kludne moze byt aj Kybork a moze to byt nieco ine ako kyborg :P

Předem se omlouvám, ale tentokrát se moc krotit nedokážu. Tohle dočíst, byl očistec. Podání děje (a upřímně i samotný děj) mi připomínalo Power Rangers. Stýská se mi po dobrých povídkách jako IDLE, Výzkum nebo Na cestách. Samozřejmě to je jen můj názor, někomu se to líbit možná bude, ale pro mě bylo jediným kladem to, že povídka brzy skončila.

Jednoducho kyberblbost.

nic moc.

Veľmi zle sa to číta. Je to také zmetočné. Nadmerné používanie slov kyber... tomu tiež nepomohlo. Keby sa to zoškrtalo a zlepšila štylistika bolo by to celkom fajn. Autorovi by pomohlo viac čítať knihy a všímať si ako spisovateľ pracuje s textom. Lenže na písanie je talent nevyhnutný.

Viz. můj komentář v předchozí povídce. A to ještě není všechno.

efgh mas pravdu zacinam sa bat co este pride.

Administrátori, navrhujem, aby sa nabudúce udelil aj minimálny, nie len maximány limit na dĺžku textu. Je to krátke a trochu o ničom. Nápad dobrý, ale autor okolo neho preletel nadzvukovou rýchlosťou. Kua, veď to je kratšie ako trailer! Mimochodom, kyborg sa píše na konci s G! A znova je to strašne suché. To tam naozaj nikde nejde dať vnútorný monológ, napísať čo postava cíti?

Poslať nový komentár

TOPlist