Gigabyte X99-UD4P - výkon, odolnosť a svetielka

, Autor: Vladimír Jančich

Tak a je to. Vo štvorici po X99. Dnes skompletizujeme prehľad Intel X99 platformy na všetkých štyroch najväčších výrobcoch základných dosiek. High-end platformu Intel X99 sme si už ukázali na ASRock, MSI a ASUS doskách a zostával už len Gigabyte. Ten sa pochlapil a zaslal slušne vybavenú dosku X99-UD4P. Okrem kvalitnej výbavy doska poskytne aj efektné svetelné efekty, ktoré najmä večer zatraktívnia používanie dosky.

Už minule som konštatoval, že predaje X99 základných dosiek v pomere k mainstream doskám sú mizivé a toto tvrdenie stále platí. Dnes preto na dlhšiu dobu skončíme s recenziami X99 dosiek u nás. Netvrdím, že sa k ním v budúcnosti ešte niekedy nevrátim, no momentálne bolo cieľom ukázať prehľad X99 platformy u jednotlivých výrobcov čo sa dnes podarí dokončiť.

Stálu testovaciu zostavu pre X99 platformu nemám žiaľ k dispozícii a tak testovanie prebiehalo zakaždým s iným procesorom a DDR4 pamäťami. Tento trend pokračuje aj dnes, nemusí to však byť na škodu. V teste sme už mali najvýkonnejší desktop procesor Intel Core i7-5960X procesor, ASRock dosku sme testovali s najnižším modelom Haswell-E série, ktorým je Core i7-5820K a dnes skompletizujeme aj trojicu Haswell-E procesorov, nakoľko Gigabyte nám zaslal 6-jadrový Core i7-5830K. Vo výsledkoch tak uvidíte aj porovnanie výkonu procesorov, hoci tie boli testované na iných doskách.

Gigabyte X99-UD4P - Balenie, príslušenstvo

Teraz však už k samotnej doske. Začneme tradične balením. Krabica väčších rozmerov je vyvedená v peknom čierno-žltom sfarbení. Predné veko sa dá vyklopiť čím sa odhalí pohľad cez plastové "okno" na samotnú dosku. Zadná strana poskytne základné špecifikácie dosky a výpis hlavých funkcií s obrázkami.

    

Krabica ide nabok, zvedavý som na obsah. Okrem E-ATX dosky prihodil Gigabyte aj bohatšie príslušenstvo. Okrem manuálov a DVD so softvérom nechýbajú SATA káble potiahnuté textíliou či až štvorica SLI mostíkov. Výrobca pribalil aj jeden 2-Way CrossFire mostík, ktorý už býva viac raritou ako povinnosťou.

    
 
 

Kompletné príslušenstvo

  • užívateľský manuál
  • príručka pre rýchlu inštaláciu
  • DVD s ovládačmi a softvérom
  • 4x SATA3 káble
  • záslepka na zadný panel
  • 1x 2-Way SLI mostík
  • 2x 3-Way SLI mosík
  • 1x 4-Way SLI mostík
  • 1x 2-Way CrossFire mostík
  • 1x 1-to-3 napájací kábel (2x4 ATX 12V)
 
 
Kľúčové slová
Gigabyte, Gigabyte X99-UD4P, Intel X99, základné dosky
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist