Enermax DreamBass - elektrónka do USB?

, Autor: Broslowski

Ale kdeže! V dnešnej dobe už vyrába hocikto hocičo. Nejedna firma upustila od svojho primárneho zamerania s pokusom preraziť do iných kategórii...

Enermax DreamBass - Úvod, Špecifikácie, Balenie

...či už s cieľom rozšírenia portfólia alebo vidinou vyššieho zisku. Enermax, známy výrobca zdrojov a skriniek na PC, nám zaslal na test pomerne zaujímavo vyzerajúcu zvukovú kartu vhodnú najmä pre používateľov notebookov. Svojím tvarom sa vymyká normálu, zvukovými vlastnosťami už tak nie. Ale o tom potom...

 

Špecifikácie

Enermax DreamBass
Modelové označenie
AP001
Použitý Digitálno-analógový, analógovo-digitálny prevodník
VIA VT1620A
Požadované napätie na prevádzku
5V – norma USB
Interface
Mini USB Port
Výstup na slúchadlá
Stereo jack 3,5 mm
Vstup na mikrofón
Stereo jack 3,5 mm
Podporovaný výstup
24/16 Bit, 16/31/48/96 kHz playback, THD-N -80dB, SNR 95 dB
Podporovaný vstup
24/16 Bit, 16/31/48/96 kHz recording, THD-N -80dB, SNR 95 dB
Orientačná cena
~32EUR s DPH (priemerná cena, august 2012)
Stránka produktuEnermax DreamBass
Graf ceny produktu ENERMAX AP001 poskytuje server Heureka.sk

 

Parametrovo sa tento produkt veľmi nelíši od bežnej integrovanej zvukovej karty. Čo však ponúka navyše? Zariadenie má integrovaný slúchadlový zosilňovač, ktorý výrobca nijak bližšie nešpecifikuje. Pravdou však zostáva, že trend integrovať slúchadlový zosilňovač do zvukových kariet sa stáva veľmi populárnym. Enermax DreamBass je taktiež zariadenie typu plug and play. V praxi to znamená, že ho stačí pripojiť do ľubovoľného USB portu a možno ho ihneď používať. Nie je treba žiaden ovládací softvér ani ovládače. Postačí natívny ovládač na všetkých platformách (PC, Mac). Zariadenie funguje spoľahlivo pod každým rozšíreným operačným systémom. Jeho použitie je teda z pohľadu bežného užívateľa veľmi pohodlné.

Prečo však v názve označenie DreamBass? Vysvetlenie je pomerne jednoduché a priamo vyplýva z názvu. Zvuková karta pridáva tzv. Bass Boost @80 Hz +6dB. Áno, čítate správne, zosilnenie až 6 dB na 80 Hz! Pomerne veľa, nemyslíte?

 

Balenie

Balenie je pomerne jednoduché. Tvorí ho papierová škatuľa s potlačou. Na prednej strane nechýba produktová fotografia a základné vlastnosti produktu. Predná strana sa dá otvoriť ako kniha. Za ňou možno nahliadnuť na samotný produkt, ktorý je zabalený v priehľadnom výlisku. Ako produkt zapojiť a používať je taktiež popísané na balení. Všetky potrebné informácie získa používateľ ešte pred vybalením produktu.

Škatuľu možno otvoriť z vrchnej časti a priehľadný výlisok vytiahnuť. V balení nájdeme zvukovú kartu a kratučkú redukciu z mini USB na klasické veľké USB. Táto redukcia má L-kový tvar. Ak máte vo Vašom notebooku USB porty nastavané horizontálne, zvuková karta bude vytŕčať dohora. Ak ich však máte vertikálne ako ja, vytŕčať nebude. Môže však v tomto prípade blokovať ďalšie USB, či iné porty.

Čo ma však zarazilo po vyprataní zvukovej karty z balenia bol fakt, že okrem zvukovej karty v ňom nič nenájdeme. V podstate by to však nevadilo, no v tomto prípade nechápem, prečo je obal taký obrovský vzhľadom na veľkosť samotného hardvéru. Na zabalenie zvukovej karty by stačil obal o veľkosti 2/10 pôvodného balenia.

 

Kľúčové slová
DreamBass, DreamBass recenzia, DreamBass review, enermax, zvuk, zvukové karty
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

Posledné komentáre

Predmet Autor Dátum
Re: Enermax DreamBass - elektrónka do USB? Odar 10. august 2012 - 8:03
Re: Enermax DreamBass - elektrónka do USB? andrejsvk 8. august 2012 - 23:09
Re: Enermax DreamBass - elektrónka do USB? TomKocuR 8. august 2012 - 22:15
Re: Enermax DreamBass - elektrónka do USB? Broslowski 8. august 2012 - 19:06
Re: Enermax DreamBass - elektrónka do USB? miqra 8. august 2012 - 18:51
Re: Enermax DreamBass - elektrónka do USB? xsi69 8. august 2012 - 15:05
TOPlist