B&W T7 najlepší BT reproduktor?

, Autor: Ján Kurej

Bowers & Wilkins je popredným výrobcom kvalitných reprosústav vo svete už desiatky rokov. Model „Nautilus“ je dodnes legenda a možno pre niektorých z nás nedosiahnuteľný sen. 

ČO NÁJDEME V KRABICI?

Táto britská spoločnosť predstavila za poslednú polovicu dekády skvelé produkty: fantastické prenosné slúchadlá (P5s), bláznivo-krásny iphone dock (Zeppelin), krásne stolné pc reproduktory (MM-1S), prvý skutočne veľký AirPlay reproduktor (Zeppelin Air), SoundBar (Panorama), mega-dizajnové slúchadlá (C5s) a slúchadlá P7s. Možno tieto produkty nie sú úplne číslo jedna ale ak sa oboznámite s týmito produktmi, uvedomíte si, že títo chlapi vedia ako nato. Dnešná recenzia bude o ich skutočne prenosnom bluetooth reproduktore. Dnes vám predstavím B&W T7.

V prvom rade krabica v ktorej T7 príde je jednoduchý čierny box. Spracovanie je na vynikajúcej úrovni, presne tak ako sa očakáva od produktu danej cenovej kategórie. Kombinácia čiernej, sivej a bielej farby je veľmi elegantná a evokuje pocit luxusu. Na prednej strane je vyobrazená predná strana reproduktora v mierke. Na bočných stranách sú vypísané niektoré hlavné funkcie tohto aparátu.

Na zadnej strane je popis produktu a kódy. Vo vnútri krabice sa nachádzajú štyri komponenty. Reproduktor, návod na obsluhu, nabíjačka a zopár konektorov do siete iných krajín. Výrobca použil kvalitné materiály na výrobu jednotlivých časťi, v ktorých sú tieto súčasti balenia uložené. Nenašiel som žiadne chyby a hodnotím toto balenie za veľmi kvalitné a pritom jednoduché.

KVALITA SPRACOVANIA A DIZAJN

T7 sa vyrába iba v jednej farebnej variante. Podobne ako aj krabica aj reproduktor je v kombinácii sivej/striebornej farbe. Po prvom poťažkaní sa dostavil pocit poctivej kvality a luxusného spracovania. Nemusel som príliš študovať, že výrobca na konštrukciu tohto produktu použil kvalitné materiály. Všetko na tomto reproduktore je premyslené do bodky. Zariadenie má takmer dokonalú veľkosť, dá sa pohodlne prenášať do spálne, kuchyne, či záhrady. Pozor nie je to len ďalší Bluetooth reproduktor, ktorých je už na trhu veľa! Oproti ostatným rivalom v tejto lige ide o premyslený dizajnérsky kúsok. Každá časť má svoj zmysel a prispieva k celkovému zvuku a manipulovaniu s daným audio zariadením.

Špecifikácie:

Výkon: 24W

Reproduktory: 2 x 50 mm meniče (2 x 12 W)

Batéria: zabudovaná, výdrž 18 hodín

Pripojenie: Bluetooth, AUX

Rozmery: 209 x 114 x 54 mm

Hmotnosť: 940 g

Technológie

Micro Matrix

V kabinete resp. ozvučnici každého dynamického reproduktora vznikajú vibrácie. Na výrobu kabinetu výrobca použil kvalitnejší plast, čo je v dnešnej dobe bežné. Know how však tkvie v tvare tohto kabinetu. Výrobca vytvoril kabinet, ktorý sa podobá včelím plastom. Táto hexagonálna mriežka je dostatočne tuhá, aby ste počuli “výkon nainštalovaných reproduktorov a nie kabinet reproduktoru”. Túto technológiu nazval výrobca “Micro Matrix”.

Bass radiators

Je všeobecne známe, že z malého reproduktora je len veľmi ťažko dostať solídny bas. Výrobca však tvrdí, že T7 prepisuje toto tvrdenie, vďaka unikátnemu systému dvojitých basových radiátorov. Sú navrhnuté tak, aby mali optimálnu rovnováhu pohybu a tuhosti, čím by mali prenášať serióznu hĺbku a údernosť basov.

Reproduktory

Výrobca použil 2 × 50 mm meniče, ktoré sú konštruované tak, aby produkovali čo najlepší možný zvuk z malého kabinetu. Každý z týchto reproduktorov je umiestnený v oceľovom koši, ktorý pomáha kontrolovať tieto výkonné meniče.

DA prevodník

Bowers & Wilkins použil tie najkvalitnejšie súčiastky pri výrobe DA prevodníka, ktorý sa nachádza v tele zariadenia. Reprodukcia je čistá a suverénna aj pri vysokej hlasitosť.

KONEKTIVITA

Do T7 môžete prenášať audio súbory priamo z ľubovoľného zariadenia prostredníctvom technológie Bluetooth. Bez toho, aby ste boli pripojený na rovnakej Wi-Fi sieti, môžete streamovať hudbu z PC, tabletu alebo mobilného telefónu. T7 používa vysoko kvalitné Bluetooth aptX, čo znamená, že môžete prenášať audio súbory s vysokým rozlíšením pre krištáľovo čistý zvuk.

VÝDRŽ BATÉRIE

Tento reproduktor má výdrž 18hodín, čo je viac než dosť času na užívanie si hudby napríklad pri pikniku s priateľmi v parku alebo použiť reproduktor ako kulisu pri práci v záhrade. Ja som používal reproduktor pri nižšej hlasitosti a preto výdrž bola lepšia, takmer 20 hodín. Veľkosť batérie som nejak nezisťoval ale určite ide o veľmi výkonnú, keďže konkurencia ma výrazne nižšiu výdrž.

KVALITA ZVUKU

O zvuk Bowers & Wilkins T7 sa stará dvojica širokouhlých 50 mm meničov a dvojité basové radiátory. Už ako som spomenul vyššie jednotlivé reproduktory sú umiestnené v oceľovom koši, ktorý im umožňuje iba limitovaný pohyb. Kabinet im však dodáva dostatok priestoru nato, aby mali dokonalé podmienky na prednes. Dvojité basové radiátory dopĺňajú toto duo a starajú sa o tie najhlbšie tóny. Vďaka tejto technológii dosahuje Bowers & Wilkins T7 naozaj prekvapivý zvuk. Vďaka pasívnym radiátorom má zvuk telo čo sa hneď tak nepočuje u konkurencie. Zvuk je vyrovnaný vôbec nie je prebasovaný.

Basy sú skutočne špičkové vďaka čomu reproduktor konkuruje aj - reproduktorom Bose Soundlink III a Soundlink mini. Pri vyššej hlasitosti už mierne strácal dych a basy išli do úzadia, no po menšom stíšení rozdiel bol cítiť. Najväčšia devíza tohto reproduktora je neskutočná čistota stredného pásma a výšok. Určite však treba nechať reproduktor rozohrať. Vybalený hneď s krabice znel surovo. T7-čka ponúka naozaj výborný audio prednes, neporovnateľný s mnohými konkurentmi v tejto kategórii hifitechniky.

ZÁVER

Britská spoločnosť Bowers & Wilkins po predstavení tohto prvého prenosného reproduktora s označením T7 získala veľmi veľa ocenení za dizajn a zvuk. Niet sa čomu diviť zariadenie má výbornú veľkosť, dá sa pohodlne prenášať v rámci interieru alebo exterieru. Ako sme si ukázali nie je to len ďalším Bluetooth reproduktorom, ktorých je už na trhu veľa. Model T7 je “nadupaný” najmodernejšími technológiami tejto prestížnej značky.

Do “boja” s nemilosrdnou konkurenciou, je tento reproduktor vybavený tou “správnou” veľkosťou a silou. Vybrať správne rozmery si vyžaduje mať veľké know-how v oblasti akustiky. Dodať skvelý zvuk z malého systému, bola veľká výzva aj pre túto firmu, ktorá už má skúsenosti v tejto oblasti. Bowers & Wilkins použil všetky svoje technologické triky, aby vytvorili z T7-čky úžasný malý reproduktor s veľkým zvukom. Ovládanie T7 je navrhnuté tak, aby bolo jednoduché a inovatívne. Preto si tento reproduktor zaslúži od redakcie ocenenie “tip redakcie”. Odporúčaná cena je 349€.

Za zapožičanie reproduktora ďakujeme firme Bisaudio, ktorá je hlavným distribútorom značky Bowers & Wilkins na Slovensku.

 

 

Kľúčové slová
#bowers&wilkins
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

Posledné komentáre

Predmet Autor Dátum
Re: B&W T7 najlepší BT reproduktor? Jan1k 30. august 2015 - 13:35
Re: B&W T7 najlepší BT reproduktor? gazda01 29. august 2015 - 17:30
Re: B&W T7 najlepší BT reproduktor? Jan1k 28. august 2015 - 10:08
Re: B&W T7 najlepší BT reproduktor? mino6 27. august 2015 - 12:37
TOPlist