Trojica módnych slúchadiel v teste – Monster vs Soul vs Marley

, Autor: Broslowski

V dnešnej recenzii sa budem venovať problematike moderných slúchadiel. V tomto prípade však slovo moderný nemyslím ako technologicky vyspelý, skôr umelo popularizovaný a obľúbený.

Úvod, Technické špecifikácie

Presne takto nejak by som definoval skupinu užívateľov, ktorí držia s danou filozofiou a nejde im primárne o zvuk. Nájdu sa aj výnimky a niekoľko recenzií ukazuje, že nezostáva pravidlom, že čo je pekné, je aj zlé.

V dnešnom teste si predstavíme trojicu modelov, ktoré sa kategoricky zaraďujú do hore opisovanej skupiny slúchadiel na celom trhu. Značná je najmä cenovka, ktorá sa takmer vždy pohybuje na hranici 300€, aktívne potlačenie okolitého hluku, poväčšine skladacia konštrukcia a circumaurálna konštrukcia, ktorá náušníkom prekryje celé ucho užívateľa.

Ako prvé, a práve tieto budú slúžiť na porovnanie, keďže práve tento model začal vlnu moderných slúchadiel, si predstavíme velikána v podobe módnych slúchadiel, Monster Beats by Dr. Dre Studio. Tieto slúchadlá sme už v minulosti recenzovali a prevládali zmiešané pocity jak nad prednesom, tak nad konštrukciou, no najmä pomerom cena/výkon, ktorý vychádzal priam katastrofálne.

Na trh pred časom nastúpil priamy konkurent na boj s Monster Beats. Soul by Ludacris je ďalším zástupcom moderných slúchadiel, ktoré sa chcú zviesť na vlne Monster Beats. Slúchadlá však lákajú veľmi peknou farebnou schémou na každom svojom modeli a pridávajú podsvietenie znaku Soul na mušliach. Vcelku gýčové, ale povedzme, že v danej kategórii možno aj žiadané.

Prednedávnom som sa osobne zoznámil s veľmi príjemným pánom na výstave Highend Slovakia, kde nám odprezentoval celú spoločnosť a ich portfólio, no ponúkol aj návrh na spoluprácu a z výstavy putovali slúchadlá takmer ihneď domov na otestovanie.

Destiny TTR od Marley sú vlajkovou loďou značky. Prichádzajú vo vyhotovení, ktoré je v znakoch totožné s konkurenciou. Marley sa však odlišujú od klasickej modernej konštrukcie najmä spracovaním, konštrukčným zhotovením hlavového mosta a použitím ECO materiálov pri výrobe. Aj napriek snahe o ECO produkt však nechýba aktívne potlačenie okolitého hluku, ktoré protirečí ECO zmýšľaniu spoločnosti.

 

Technické parametre

Monster Beats by Dr. Dre Studio

mušle

uzavreté

náušníky

circumaural, umelá koža

napájanie

2x AAA batérie

kábel

1,3 m do jednej mušle, vymeniteľný za kábel s ovládaním pre iPhone

konektor

3,5 Jack pozlátený, priamy

redukcia

6,3 Jack, 2x 3,5 Jack mono letecký, pozlatené

Tradičná výbava, v ktorej nechýba nič podstatné. Napájanie dvomi AAA batériami by mohlo byť v budúcnosti nahradené integrovaným akumulátorom, no takto sa na tom môžu nabaliť nielen Monster Beats, ale aj napr. Duracel a podobne. Nemyslím si však, že je pre spotrebiteľa problém kupovať batérie, poprípade zakúpiť nabíjateľné akumulátory, ktoré budú slúžiť zopár rokov.

Odpojiteľný kábel je veľmi vítaný, v balení nechýba ani druhý kus, ktorý integruje panel na ovládanie hudobného prehrávača iPod či iPhone. Zabudovaný je však aj mikrofón, čiže slúchadlá fungujú aj ako headset.

 

Soul by Ludacris SL300

Mušle

uzavreté

náušníky

circumaural, umelá koža

napájanie

2x AAA batérie

kábel

1,3 m do jednej mušle, vymeniteľný za kábel s ovládaním pre iPhone

konektor

3,5 Jack pozlátený, priamy

redukcia

6,3 Jack, 2x 3,5 Jack mono letecký, pozlátené

Čuduj sa svete, navlas rovnaké špecifikácie. Úplne identické balenie, úplne rovnaké špecifikácie, rovnaký dizajn. Do redakcie nám prišli slúchadlá bielo – čiernej farebnej mutácie. Na modelovom označení sa tento fakt prejavuje ako posledný dvojznak (SL300WB), ktorý kóduje farebné vyhotovenie slúchadiel.

 

Marley DESTINY TTR

Mušle

uzavreté

náušníky

circumaural, koža

napájanie

2x AAA batérie

kábel

1,3 m do jednej mušle, vymeniteľný za kábel s ovládaním pre iPhone

konektor

3,5 Jack pozlátený, priamy

redukcia

6,3 Jack, 2x 3,5 Jack mono letecký, pozlátené

Ku konkrétnym špecifikáciám tohto produktu som sa nedostal, no v podstate sú opäť špecifické pre danú kategóriu, a preto aj špecifikácie budú vyzerať rovnako. Výrobca však uvádza, že náušníky sú zhotovené z kože, tak mu verme. Nemám si to ako overiť. Pôsobia však omnoho koženejšie ako tie na konkurencii. Taktiež odpadá možnosť zložiť slúchadlá kvôli inak spracovanému hlavovému mostu, ktorý dbá na pohodlie užívateľa tak trocha inak.

 

Kľúčové slová
Destiny TTR, Dr Dre Studio, Marley, Monster Beats, Monster Beats by Dr. Dre Studio, SL300WB, slúchadlá, Soul, zvuk
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

TOPlist