Tieto aplikácie nesmú chýbať v mobile každého návštevníka hudobného festivalu

, Autor: Michal Grác

Leto je v plnom prúde a to iste platí aj o letných, nielen hudobných festivaloch.

K návšteve takéhoto kultúrneho podujatia nekompromisne v dnešnej dobe patrí aj smartfón, ktorý si so sebou berieme čoraz viac všade možne, niekedy i tam, kde ho nie je treba. Donedávna bol takýmto miestom práve hudobný festival, kde sa ľudia chodili okrem kultúrneho vyžitia aj socializovať – reálne socializovať. V dnešnej dobe si bez smartfónu nevie hudobný festival predstaviť snáď nik z „mladej“ generácie návštevníkov. Ako možno nášho IT miláčika využiť na festivale čo najlepšie?

Na aký festival sa vybrať?

Rock pod Kameňom - Vyznávači tvrdšej muziky môžu období od 7. do 9. augusta navštíviť festival Rock pod Kameňom ktorý sa koná pri Sninských rybníkoch na východe republiky.

Cibula fest - Tento Česko-slovenský festival odštartuje už 24.7. a skončí 26.7. Miesto konania je letisko Holíč iba kúsok od hraníc s Českou republikou.
 
Terchovský budzogáň - ako už názov napovedá sa koná v Terchovej 1. až 2. augusta. Ide o festival s tvrdšou rockovou až metalovou hudbou v peknom hornatom prostredí.

Žákovic open - Dvojdňový festival v Trenčianskych Bohuslaviciach otvorí svoje brány už 25. júla a skončí 26.6.

Lodenica - festival sa koná na konci augusta od 28.8. do 30.8.v autocampe Lodenica.

Funrádio Dohoda - koná na 4 miestach na Slovensku. Ten v Nitre ani v Bojniciach už nestihnete. Avšak čakajú na vás 2.8. v Malackách a 16.8. v Poprade.
 

Počasie

Určite mi dá každý za pravdu, že človek sa chce cítiť na festivale dobre. Veď práve toto býva jedným z dôvodov, prečo tak veľa mladých i starších ľudí cez leto hutne smeruje na tento druh podujatia. Človek si chce oddýchnuť, vypnúť, užiť si festival ako celok čo možno najlepšie a hlavne naplno. Počasie je jedným z prvých atribútov, ktoré môžu tento zážitok pokaziť. Nie je predsa nič horšie ako sa zobudiť po preflámovanej noci v nevhodnom oblečení, v tom lepšom prípade nie nahý a dokonca vo svojom stane, úplne prechladnutý. V takomto stave si veru už festival neužijete tak, ako by sa dalo. Smartfón vie byť v tomto prípade veľmi nápomocný ako personálna meteostanica. Na trhu nájdeme mnoho aplikácií pre predpoveď počasia a určite odporúčam aspoň jednu mať v mobile a ideálne – mať ju nakonfigurovanú ešte pred festivalom.

Android:

Pre Android platformu môžem jednoznačne odporučiť aplikáciu zo slovenskej dielne SHMÚ (Slovenský hydrometeorologický ústav).

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koniosystems.android.shmudroid

Aplikácia Vám ponúka:

Meno aplikácie

SHMUDroid                   

Features

- presnú predpoveď počasia až pre 1 030 slovenských miest

- 2-dňovú predpoveď počasia podľa epsgramu ALADIN

- 3-dňovú predpoveď počasia podľa meteogramu ALADIN

- 8-dňovú predpoveď počasia podľa epsgramu ECMWF

- 10-dňovú predpoveď počasia podľa meteogramu ECMWF

- fulltextové vyhľadávanie v lokalitách

- označenie lokality ako obľúbenej pre rýchlejší prístup k predpovedi

Cena

Android – zdarma

iOS – n/a

Stiahnuť

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koniosystems.android.s...

iOS: AppStore

 

 

iOS:

Pre iOS nemáme k dispozícii aplikáciu SHMÚ. Užívateľov iOS však s určitosťou uspokojí skvelo spracovaná aplikácia Počasie / Weather, ktorá taktiež ponúka okrem automatickej lokalizácie mobilu aj týždňovú predpoveď počasia, ako aj hodinové predpovede v rámci prebiehajúceho dňa. Ak by Vás zaujímali podrobnejšie informácie o počasí, stále je tu možnosť navštíviť webové stránky SHMÚ.

http://www.shmu.sk/sk/?page=1

 

Kľúčové slová
Android, Facebook, Festival, Instagram, iOS, SHMU, Sygic, Tripadvisor
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist