SilverStone HE02 - 130W bez ventilátora?

Doménou druhého Heligonu je pasívna prevádzka, pričom s dobrým prietokom vzduchu v skrinke by mal zvládnuť aj procesor s TDP na úrovni 130W. Zhodou okolností jeden taký máme. UPDATE: výsledky NH-D14 v pasívnom móde.


SilverStone HE02 - Balenie, Špecifikácie

S minimálnym časovým odstupom po HE01 (recenzia pc.zoznam.sk) na trh prichádza ďalší chladič modelovej rady Heligon. Ako sme už naznačili v úvode, primárnym zameraním je prevádzka bez ventilátora priamo na chladiči, čomu samozrejme zodpovedá aj konštrukcia radiátora.

Výrobca udáva, že s minimálnym prietokom v skrini sa chladič dokáže zodpovedne postarať o procesory s maximálnym TDP 95W, s dobre riešeným prietokom špecifikácia poskočí na 130W a s jedným, či dvoma ventilátoromi na radiátore sú vaše možnosti prakticky neobmedzené.

 

Balenie

Škatule oboch heligónov sú doslova na nerozoznanie - na milimeter rovnaká veľkosť, jednofarebná potlač a nevýrazné nákresy pasívov. Z popisu sa sotva dozviete základné špecifikácie a získate akú-takú predstavu o dizajne chladiča.

Už hmotnosť krabice naznačuje, že pôjde o slušného maca.

 

Príslušenstvo

Obsah balenia je identický s HE01, chýba však jedna podstatná vec - ventilátor. Výrobca pribaľuje akurát štyri spony, to pre prípad, ak by ste sa predalen rozhodli na pasív navliecť ventilátor(y). Zaujímavé je, že si nedal námahu ani s prispôsobením inštalačného manuálu, ktorý veselo popisuje montáž HE01.

SilverStone HE02 a kompletný obsah balenia.

 

Špecifikácie

SilverStone HE02
Kompatibilita
Intel: Socket LGA775/1155/1156/1366/2011
AMD: Socket AM2/AM3/FM1/FM2
Materiál
meď - základňa a heat-pipes (poniklované)
hliník - rebrovanie
Heat-pipes (počet/priemer)6 / 6mm
Dodávané ventilátory
-
Rozmery (bez ventilátora)
160mm (výška)
170mm (šírka)
130mm (hĺbka)
Hmotnosť (bez ventilátora)
990g
Orientačná cena
~65EUR s DPH (odporúčaná cena s DPH)
Stránka produktuSilverStone HE02

 

Komentáre (5)
davison
Super, akurát som si vravel, že test toho pasívu by bodol. Čo ma ale mrzí, že tu nie je porovnanie výkonu s aspoň jedným-dvomi dvojvežákmi v pasívnom chode a tým pádom zistiť či má investícia do HE-02 zmysel. Nedal by sa dodatočne premerať pasív z povedzme NH-D14? ideáne z Phanteks PH-TC14PE, ktorý svojimi featurkami v povrchovaj úprave je z týchto dvojvežákov asi "papierovo" najvhodnejší na pasívne chladenie. Bez takého porovnania je výpovedná hodnota recenzie dosť slabá. Veľa ľudí by asi v prípade porovnateľných výsledkov šlo do klasického chladiča, z estetických (HE-02 naozaj nie je veľmi fotogenický) ale aj z funkčných dôvodov (bezproblémový chod a výkon s osadenými ventilátormi).
Michal Kiradžiev
Dík za komentár. Uznávam, že bez porovnania to nie je to pravé, budem sa snažiť doplniť aspon NH-D14, ktorú mám k dispozícii.
davison
Dík, snaha sa cení. :) Som dosť zvedavý ako to dopadne, lebo na niečo pasívne chladené si už nejkú dobu búsim zuby.
Michal Kiradžiev
Výsledky v pasívnom móde aktualizované o NH-D14.
davison
Wow, vďaka za rýchlu reakciu. Tak a máme vymaľované. :) A to podľa recenzií je pasív Phanteksu v pasívnom režime ešte o dobré 2-3°C výkonnejší než NH-D14. Každopádne nevidím už žiadny dôvod prečo kupovať za túto cenu HE-02. Vyzerá horšie, je menej výkonný v pasívnom aj aktívnom režime a ak si spočítame za koľko sa dajú streliť dva Noctuácke vetráky v bazári, tak vychádza aj o dosť drahší. Dík ešte raz za ochotu.
Pridať nový komentár
TOPlist