EN

Samsung Syncmaster 305T plus - keď na veľkosti záleží

Veľkosť, pracovný priestor, profesionalita – toto všetko sú prvky ktoré si všimnete keď si prinesiete domov Samsung SyncMaster 305Tplus. Jedná sa o najväčší monitor z portfólia monitorov Samsungu, ktorý je určený pre poloprofesionálov a do segmentu vyššej triedy. Chcete vedieť ako dopadol? Čítajte ďalej...


Balenie, príslušenstvo, dizajn a špecifikácie

Balenie
Keď mi kuriér priniesol tento monitor, myslel som si, že ku mne sťahuje polovicu svojho bytu. Robustné kartónové balenie s hmotnosťou 15KG o rozmeroch 794 x 577 x 349 mm iný dojem ani zanechať nemôže. Produkt sa na balení chváli veľkosťou, USB hubom, širokým gamutom a upozorňuje na potrebu dual-linkového DVI kábla. Samozrejme, výrobca nezabudol popísať ani odozvu, ktorá by mala mať hodnotu 6ms (gray-to-gray). Balenie má síce otvory pre ľahké prenášanie, ale po pár prenášaniach vás táto "výhoda" balenia prejde, najmä kvôli fyzickej námahe. :-)

Príslušenstvo
K zakúpenému produktu dostanete Dual-Link DVI kábel (1,8m), napájací kábel, stručný manuál, CD s kompletným manuálom (k dispozícii je na stiahnutie zo stránok výrobcu), a "klinček", ktorý po zasunutí do jeho predpísanej pozície uzamkne výškovú nastaviteľnosť stojanu. Tento klinček avšak úplne zapadne len pri najnižšej polohe, čiže ním nie je možné "zafixovať" akúkoľvek pozíciu.

Dizajn a Ergonómia

Keďže je zrejmé, do akej triedy sa monitor radí, je samozrejmé, že žiadne lesklé rámy, lesklý panel alebo dotykové prvky sa nekonajú. Strohý, čierny dizajn pridáva monitoru dávku profesionalizmu. To všetko v kombinácii s uhlopriečkou úctyhodných rozmerov - 30". Známy "wow efekt" zaručený.

Na ráme sa monitor pýši certifikáciou Energy Star, logom výrobcu a svojím kódovým označením. Informáciu o odozve a kontrastnom pomere tento krát budeme hľadať márne. Na ráme sa nachádzajú iba tri ovládacie prvky - zvýšenie a zníženie jasu a mechanický zapínací prvok.

Zadná časť monitoru vyniká masívnym dierovaným plastom pre odvod tepla z panelu (a že je ho hodne...). Opäť žiadne lesklé prvky, ale matný, robustný plast.

Ďalej tu nájdeme otvory pre uchytenie na stenu v dvoch štandardoch, VESA 100x100mm a 200x100mm. Originálny stojan dodávaný k monitoru používa uchytenie 200x100mm. Samotný stojan umožňuje 3 spôsoby polohovateľnosti - natáčanie v uhle 90°, nakláňanie a spomínanú výškovú nastaviteľnosť do ôsmych centimetrov.

Nakláňanie je v rozmedzí -3° a 25°. Podľa môjho, subjektívneho názoru absolútne dostačujúce.

Ako môžete vidieť aj z obrázku, monitor má skutočne mohutné rozmery a nenechá bez slov nikoho, kto ho uvidí. Avšak, spomínaný "wow efekt" po pár dňoch pominie a opäť sa dostaví túžba po niečom väčšom (zákonitosť prírody :) ).

Konektory

Na monitore nájdeme iba jeden digitálny vstup (DVI-D), napájací vstup s mechanickým vypínačom a USB hub (jeden na štyri). Ako som uviedol, monitor vyžaduje dual linkový DVI kábel, čo prináša potrebu grafickej karty, ktorá zvládne jeho obrovské rozlíšenie (2560x1600). Ak máte novšiu grafickú kartu, tento fakt vás vôbec nemusí zaťažovať, pretože podpora začína od Radeonu X1800 (ATi) a GeForce 7600 / Quadro FX3000 (nVidia). Takéto veľké rozlíšenie nesie so sebou aj isté nároky, o tom ale v ďalších častiach recenzie...

Oficiálne špecifikácie

Pozrite aj:

Komentáre (1)
misak007
Recenzia super ako inak sa da od Snakea cakat? :D ... No uz sa tesim na ten NEC. Este viac na to ako si ho doma odbalujem :D jedine preco by som sa na tento monitor pozeral je ta giganticka uhlopriecka, ale to logo vyrobcu by som kazdopadne prelepil izolackou :D
Pridať nový komentár
TOPlist