ROCCAT Savu - nový kráľ optických myší?

, Autor: MBG

Nemci nezaháľajú a pripravili pre nás ďalšiu profesionálne spracovanú myš. Tá má strednú veľkosť a zákazníkov láka na 4000 dpi, farebné podsvietenie a funkciu Easy-Shift[+], teda duplikátor funkcií tlačidiel.

ROCCAT Savu - Úvod, Balenie, Špecifikácie

Už v konkurencii vlastnej značky to Savu nebude mať ľahké, aj keď ideálne dopĺňa portfólio nemeckej spoločnosti. Má viac tlačidiel ako základná Lua, menej než multitlačidlová Kova a nie je absolútnym high-endom ako Kone. Medzi hlavné vlastnosti, ktoré majú Savu predávať patrí netradičný povrch, optický senzor s 4000dpi, funkcia Easy-Shift[+], skvelé ovládača a nízka nadobúdacia cena.

 

Balenie

Na nie celkom bežnej krabici vo firemných farbách sa na čelnej strane nachádza obrázok myšky v životnej veľkosti, spolu s krátkym popisom najdôležitejších vlastností.

 

Na ľavej strane nájdeme fotografie hlodavca z každej strany a technické špecifikácie, či  systémové požiadavky. Zadnú stranu vypĺňajú vlastnosti v deviatich jazykoch, vynímajúc akýkoľvek nám príbuzný (ak neovládate poľštinu). Pravú, skosenú stranu komentovať netreba.

Súčasťou testovacieho kitu bola aj stará známa ROCCAT Taito.

 

Príslušenstvo

Roccat nie je Razer a nepribaľuje k myške všetko, čo marketingové oddelenie vymyslí. Obsah balenia je relatívne sparťanský, vo vnútri krabice okrem samotného hardvéru nájdeme  krátky inštalačný manuál, kartu Roccat ID pre registráciu produktu online a následný prístup k „špeciálnym“ informáciám. Inak vo vnútri nie je žiadne CD, nálepky ani nič podobné, čo by sa mohlo negatívne odraziť na výslednej cene produktu.

 

 

Špecifikácie

ROCCAT Savu
Technológia senzora
Optický (Pro Optic R3)
Rozlíšenie senzora
400 až 4000 dpi
Maximálna rýchlosť
152 cm/s, 20G
Hmotnosť
90 gramov
Odozva
Nastaviteľná, max. 1000HZ
Počet tlačidiel
4 + koliesko
Špeciálne vlastnosti
Viacfarebné podsvietenie
Drsné opracovanie bočných stien
Orientačná cena
~56EUR s DPH (priemerná cena, august 2012)
Stránka produktuROCCAT Savu
Graf ceny produktu Roccat Savu Mid-Size Hybrid Gaming Mouse poskytuje server Heureka.sk

 

 

Kľúčové slová
myšky, progaming, ROCCAT, Savu, Savu recenzia, Savu review
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

Posledné komentáre

TOPlist