EN

Recenzia: Syncmaster P2250 - nová 'P' séria Samsung

Samsung uviedol na trh nové monitory série P, ktoré si berú po vzore najnovšieho módneho trendu pomer strán 16:9, to ich predurčuje hlavne k priaznivcom filmov. Dnes sa pozrieme na model P2250, čiže 22 palcový model (presnejšie 21,5") ktorý sa na našom trhu objaví už čoskoro.


Úvod, špecifikácie

Nová séria, nový dizajn schránky. Samsung stavil opäť na lesklú čiernu farbu s preskleným rámom. Monitor sa teda opäť bude vynímať spomedzi celej elektroniky u vás doma. Na ráme sa monitor okrem veľkého loga výrobcu a modelového názvu pýši certifikáciou Energy Star, a dynamickým kontrastom o hodnote 50 000:1.


Čo sa týka špecifickej farby rámu, tu je dobré povedať, že Samsung definuje farbu monitora ako Rose Black, čiže kombináciu (tmavo) červenej a čiernej, avšak jediné miesto kde si červenú farbu všimnete, je dolná časť skleného rámu, ktorá má oveľa menšie rozmery než u predchádzajúcej T série.

Monitor (resp. nová séria) sa od predchádzajúcej líši ešte v dvoch prvkoch. Tým prvým je, že Samsung úplne vypustil akékoľvek "zagulatenie" rámu, čo znamená (ako je možné vidieť na obrázkoch), že si domov prinesiete klasický tvar, aký sme vídali v začiatkoch LCD monitorov.

Tým druhým prvkom je, že výrobca úplne upustil od mechanických častí monitora. Nenájdete tu žiadne mechanické prvky ako u prechádzajúcej série. Všetko je na dotyk :) . A veru nebol by to Samsung, keby nám spolu so (staro) novým spôsobom ovládania nepredstavil aj pekné efekty s LEDkami na monitore, ktoré sú červenej farby.

Keď sa k nám dostali informácie o P sérii, ktorá je teda vďaka svojmu pomeru strán predurčená hlavne na filmy, vedeli sme, že žiadna pokročilá polohovateľnosť sa nekoná. Bohužiaľ je tomu tak. Stojan monitoru opäť preberá (po vzore 2233BW) jednoduchý, a na polohovateľnosť "skúpy" stojan. Stále zastávame názor, že takéto jednoduché stojany mal Samsung najlepšie zvládnuté u T série, kde bolo cítiť pevnosť a robustnosť stojanu, ktorý bol aj menej labilný. To znamená že "chronickí búchači po stole" sa môžu u P série tešiť na krásne hojdanie monitoru.

Na zadnej strane monitoru nájdeme okrem loga výrobcu diery pre uchytenie na stenu VESA 75mm, a tradične Kensington Lock, spolu so vstupmi.

Vstupy sú klasické - analógový 15-pinový D-Sub a DVI-D. Opäť teda nebude problém napojiť dva počítače a pomocou Source prepínať medzi vstupmi. Škoda absencie DisplayPort alebo HDMI. Kto mal možnosť stretnúť sa s T sériou vedel, že Samsung dodával k monitoru plastový kryt na vstupy. U P série niečo podobné nenájdeme.

Polohovateľnosť
Ako som už spomínal, žiadna pokročilá polohovateľnosť, či natáčateľnosť sa nekoná. Kĺb umožňuje naklápanie v uhloch -1° až 20°.

Oficiálne špecifikácie

Pozrite aj:

Komentáre (5)
GasThan
Zdravim...viem ze je uz starsi tento clanok ale dufam ze mi niekto odpovie ....zaujimalo by ma na ktorej strane tohto obrazku je ake rozlisenie ? http://img3.imageshack.us/img3/7669/xxxjf.jpg
technar
velmi pekny dizajn..
hurikan69
Da sa to nejak zmerat aj doma?
Snake
nie
Misak007
Recenzia pekna.... gramatika spravna, aj obrazky podarene... ale skoda elektriny minat na recenziu o takom monitore :D Pocuvaj Snake, nabuduce zozen nejake EIZO abo AOC... :) To by asi zaujimalo viac citatelov. a aj na tie testy by sa pozeralo lepsie.
Pridať nový komentár
TOPlist