Zaujímavý patent Microsoftu - udrite telefón a prestane vyzváňať

, Autor: Gudas

Niektoré z budúcich Windows Phone smartfónov možno budeme môcť umlčať jednoduchým úderom.

Viacero majiteľov Android smartfónov možno pozná funkciu, kedy sa pri otočení telefónu stíši vyzváňací tón. Niečo podobné si nechal patentovať Microsoft.

Patent podaný v roku 2011 a schválený minulý týždeň popisuje spôsob stíšenia telefónu úderom. Čítate správne - na zrušenie vyzváňacieho tónu, ktorý sa ozve v nesprávnej chvíli, by podľa nápadu Microsoftu nebolo treba telefón vôbec držať v ruke, postačil by úder po vačku či batohu v ktorom sa smartfón nachádza. Vyhnúť by sa tak dalo nepríjemným situáciám, keď vám zavolá váš známy práve počas dôležitého stretnutia a vaše zariadenie je priam nemožné vytiahnuť z vrecka džínsov. Plesnutím po stehne sa problém vyrieši. A samozrejme by ste tak mohli pomôcť aj atraktívnej kolegyni...

Kedy a či vôbec Microsoft tento patent využije v reálne dostupných produktoch zatiaľ nie je známe.

 

Kľúčové slová
Microsoft, smartfóny, Windows Phone
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Zaujímavý patent Microsoftu - udrite telefón a prestane ...

DRB!!! dopi*e display!!! :DDD

Zaujimave, ved takto sa da odjakziva zrusit (jednorazovo) kazdy vyzvanajuci telefon, dokonca aj budik... A oni si to daju patentovat. :-D
Kam ten svet speje? Patent na kazdu pi...u vymyslenu pri pive! Chapem, ale aj tak. Keby ich to stalo nieco, cas, vyvoj, peniaze nepoviem nic.

Davam tomu tak mesiac co sa na toto objavi appka v android store... :)

Pokial viem tak tuto funkciu mal uz prastary SONY J70 (2001). Stacilo po nom udret ked bol vo vrecku a prestal zvonit. Patentovy urad sa zase vyznamenal.

Poslať nový komentár

TOPlist