Zakladateľ Amazonu chce zachrániť Zem presunutím priemyslu do vesmíru

, Autor: Vladys
 
Jeff Bezos vidí záchranu Zeme v obrovských vesmírnych staniciach, do ktorých by sa presunul ťažký priemysel zo Zeme.

Počas konferencie Code padalo z úst vizionárov niekoľko zaujímavých či až odvážnych názorov. Elon Musk si napríklad myslí, že existuje veľká pravdepodobnosť, že žijeme v simulácii a Jeff Bazos tvrdí, že záchrana Zeme spočívať v presunutí priemyslu do vesmíru.
 
 
„Uisťujem vás, že toto je najlepšia planéta. Potrebujeme ju ochraňovať a spôsob akým to urobíme je, že pôjdeme do vesmíru. Energia tu (na Zemi) je limitovaná. Za najmenej niekoľko sto rokov bude všetok nás ťažký priemysel presunutý mimo planétu. Zem bude rozdelená na obytné zóny a na ľahký priemysel“, vyjadril sa Jeff Bezos.
 
Bezos vidí budúcnosť ťažkého priemyslu vo vesmíre kde by sa o dodávku energie postarali veľké solárne panely, ktoré by získavali energiu zo Slnka 24 hodín denne čo sa na Zemi nedá. Taktiež uvádza, že ani výstavba týchto staníc na výrobu nemusí prebiehať na Zemi a všetko bude možné skonštruovať vo vesmíre.
 
Zakladateľ e-shopu Amazon sa nevyhýba ani kolonizácii Marsu a tvrdí, že by sme to mali urobiť jednoducho preto, lebo je to „cool“. Pre ťažký priemysel však vidí ako vhodnejšiu cestu voľný vesmír miesto inej planéty. Bezos sa dokonca obáva, že ak ľudstvo na takúto produkciu neprejde bude čeliť vážnym problémom. „Nechcete žiť v upadajúcom svete kde musíme zmraziť populačný rast“, vyjadril svoje obavy Bezos.
 
Zdroj: recode
 
Kľúčové slová
Amazon, Jeff Bezos
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Ak by mal vek 15 rokov, chápem chlapca s fantáziou , ale takto je to od "dospelého " len upozornenie pre zamestnancov aby si rýchlo našli nový flek....

ok , koľko bude stáť mesačný lístok do práce ? ... budu nejaké diéty a príplatky za odlučné ? ... aku budem mať záruku že nás od tiaľ budu voziť domov ? ... že nás nenechaju natrvalo vo vesmíre v práci zatiaľ čo oni si zo Zeme urobia veľké letovisko samozrejme za naše ako je u tohto etnika zvykom ?

Poslať nový komentár

TOPlist