Xiaomi chystá smartfón s vlastným procesorom „Pinecone“, príde možno už o mesiac

, Autor: tomasklucar

Čínsky výrobca mobilných zariadení sa chystá narušiť mobilný priemysel vydaním smartfónu s čipom vlastnej výroby.

Informácie pochádzajú podľa Wall Street Journal zo zdrojov blízkych tomuto výrobcovi. Ako sa v publikácii píše, čínske spoločnosti investujú čoraz viac zdrojov do vlastných technológií. Cieľom je odlíšiť sa od preplneného trhu s mobilnými zariadeniami. Vlastné čipy im taktiež umožnia nižšiu závislosť od dodávateľov a spoločností ako Qualcomm a MediaTek.

Jeden zo zdrojov tvrdí, že nový procesor od Xiaomi- Pinecone, bude debutovať do mesiaca. Táto firma by sa tak stala iba druhým čínskym výrobcom, ktorý by predstavil zariadenie s vlastným procesorom (prvý bol Huawei).

Beijing Pinecone Electronics, súkromná spoločnosť spojená s Xiaomi, odkúpila v toku 2014 procesorovú technológiu od Leadcore Technology za 15 miliónov dolárov. The Wall Street Journal preto dospel k záveru, že Beijing Pinecone Electronics vyrába nový čip pre Xiaomi. Túto informáciu potvrdzujú aj dôkazy vo forme webových stránok a overené účty na sociálnych médiách.

Aj keď sa jedná o vlastný čip, neexistuje garancia, že Xiaomi bude z tejto dohody dostávať dividendy. Spoločnosti ako Apple viac krát dokázali, že výhody vývoja vlastnej technológie nemôžu byť precenené, ale Xiaomi na rozdiel od Applu nemá vlastný softvér. Huawei zasa môže ťažiť z dekád skúseností výroby sieťových technológií alebo iných špecializácií.

Zdroj: techspot

 

Kľúčové slová
Xiaomi, zaujímavosti
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist