Xbox dostane web prehliadač, novú funkciu SmartGlass

, Autor: Gudas

Internet Explorer bude aj na hernej konzole, ovládať sa bude dať hlasom alebo Kinectom. SmartGlass prepojí TV s tabletom alebo smartfónom.

Microsoft na konferencii E3 síce nepredstavil novú generáciu svojej hernej konzoly Xbox 360, zato starý hardvér naučil pár nových funkcií. Aplikácia SamartGlass prepojí smartfón alebo tablet s konzolou a prenesie tak digitálny obsah priamo na televíziu. Prehrávaný film sa tak napríklad prepne na veľkú obrazovku, pričom mobilné zariadenie bude následne slúžiť ako informačný panel a diaľkové ovládanie. Dotyková obrazovka môže navyše poslúžiť ako herný ovládač, popri klasickom gamepade alebo Kinect-e.

Xbox-u by mal pribudnúť aj internetový prehliadač Internet Explorer. Dostupné budú pokročilé metódy ovládania, ako napríklad hlasové povely alebo navigácia pohybmi rúk vďaka senzoru Kinect. Bližší dátum dostupnosti zatiaľ nepoznáme, Microsoft hovorí o jeseni tohto roku.

Pokračovateľom služby Zune bude Xbox Music. Obchod s desiatkami miliónov skladieb sa bude dať využívať okrem PC, smartfónoch aj prostredníctvom hernej konzoly.

 

Zdroj: Microsoft, Engadget

Kľúčové slová
Internet Explorer, Microsoft, SmartGlass, Xbox, Xbox360
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist