Xbox dostane web prehliadač, novú funkciu SmartGlass

, Autor: Peter Vavro

Internet Explorer bude aj na hernej konzole, ovládať sa bude dať hlasom alebo Kinectom. SmartGlass prepojí TV s tabletom alebo smartfónom.

Microsoft na konferencii E3 síce nepredstavil novú generáciu svojej hernej konzoly Xbox 360, zato starý hardvér naučil pár nových funkcií. Aplikácia SamartGlass prepojí smartfón alebo tablet s konzolou a prenesie tak digitálny obsah priamo na televíziu. Prehrávaný film sa tak napríklad prepne na veľkú obrazovku, pričom mobilné zariadenie bude následne slúžiť ako informačný panel a diaľkové ovládanie. Dotyková obrazovka môže navyše poslúžiť ako herný ovládač, popri klasickom gamepade alebo Kinect-e.

Xbox-u by mal pribudnúť aj internetový prehliadač Internet Explorer. Dostupné budú pokročilé metódy ovládania, ako napríklad hlasové povely alebo navigácia pohybmi rúk vďaka senzoru Kinect. Bližší dátum dostupnosti zatiaľ nepoznáme, Microsoft hovorí o jeseni tohto roku.

Pokračovateľom služby Zune bude Xbox Music. Obchod s desiatkami miliónov skladieb sa bude dať využívať okrem PC, smartfónoch aj prostredníctvom hernej konzoly.

 

Zdroj: Microsoft, Engadget

Kľúčové slová
Internet Explorer, Microsoft, SmartGlass, Xbox, Xbox360
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist