Wave Control pre Android - ovládajte svoj telefón bez dotykov

, Autor: Gudas

Jednoduchá aplikácia využíva senzor priblíženia na ovládanie hudobného prehrávača mávnutím dlaňou.

Senzor priblíženia sa na smartfónoch používa predovšetkým pre uzamknutie obrazovky počas hovoru, keď je displej priložený k uchu. Nájde sa však aj mnoho iných viac či menej praktických využití pre tento senzor. Jedným z mnohých je aplikácia Wave Control pre operačný systém Android.

Bezplatná aplikácia po spustení sleduje aktivitu nad senzorom a podľa toho dáva povely hudobnému prehrávaču. Podržte dlaň nad telefónom a hudba sa spustí, rep. pozastaví. Prejdite ponad telefón jeden krát a prehrávanie sa posunie o jednu pieseň ďalej. Dve prebehnutia zas posunú prehrávanie vzad.

Wave Control sme si vyskúšali na HTC Desire S a funguje celkom spoľahlivo, aj keď autor negarantuje úplne presné reakcie na všetkých možných zariadeniach.

Aplikácia musí bežať na pozadí, funguje ale aj po uzamknutí obrazovky. Hudobný prehrávač potom môžete ovládať aj bez toho, aby ste stlačili tlačidlo odmknutia.

Platená verzia odstraňuje reklamu a pridáva možnosť zadefinovať si rôzne iné povely pre gestá.

Odkaz na aplikáciu v obchode Google Play: Wave Control

 

Kľúčové slová
Android, Android Market, Google, Google Play, smartfóny
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Ktoré smartfóny (okrem HTC Desire S) majú ešte senzor priblíženia? Prvýkrát o tom počujem. (ak nerátam Xperia Sola ale to je na inom princípe)

senzor priblizenia ma dneska 90% androidtelefonov. jedna sa o senzor co vypne obrazovku ked telefon prilozis k uchu

Poslať nový komentár

TOPlist