Vespa pracuje na elektrickej verzii ikonického skútra

, Autor: kupcik
 
Talianský ikonický skúter Vespa by sa čoskoro mal dočkať aj elektrickej verzie, a bude tak oveľa šetrnejší k životnému prostrediu.

V dnešnej dobe nie je problém nájsť na trhu elektrický skúter, ktorý by bol šetrný k životnému prostrediu, a ľahko by ste sa ním prepravovali cez upchaté cesty veľkomiest. Problém však prichádzal vtedy, ak mal jedinec záujem o azda celosvetovo najznámejší skúter – Vespa. Tieto stroje boli totiž od svojho vzniku schopné jazdiť len na fosílne palivá.
 
Teraz však nastáva významná zmena, a skútre značky Vespa sa snažia dobehnúť zameškané. V záujme držania kroku s dobou bol nedávno predstavený nový projekt, ktorý nesie označenie Vespa Elettrica. Už zo samotného názvu je jasné, že sa bude jednať o verziu skútra poháňaného elektrickou energiou. 
 
 
Spoločnosť tvrdí, že záujemci sa nemajú čoho obávať, a očakávať môžu štýl a ovládateľnosť klasického skútra Vespa. Pozitívnou správou bude fakt, že kupujúci dostanú do rúk verziu, ktorej prevádzkovanie bude oveľa lacnejšie, a bude vybavená ekologickou pohonnou jednotkou. K dispozícii by mali byť aj inovatívne riešenia pripojenia, za ktorými si môžeme predstaviť kontrolovanie skútra pomocou smartfónu.
 
Elektrický skúter Vespa by mal byť dostupný v druhej polovici roku 2017, no zatiaľ nepoznáme cenu, za ktorú sa bude predávať. 
 
Zdroj: engadget
 
Kľúčové slová
elektromobily, Vespa, zaujímavosti
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist