V Xiaomi predstavili nový Mi Notebook Air 4G

, Autor: Rastislav Kupčík
 
Čínska spoločnosť Xiaomi dnes predstavila nový notebook Mi Notebook Air 4G, vďaka ktorému sa opäť rozrastie portfólio spoločnosti.

Už dlhšie sa hovorilo o tom, že spoločnosť Xiaomi pristúpi k uvedeniu novinky medzi notebookmi a dnes sa tento plán stal v Číne realitou. Spoločnosť svetu predstavila model Mi Notebook Air 4G, a už samotný názov naznačuje, že novinka podporuje 4G konektivitu. Konkrétne sa jedná o LTE kategórie 4. Na vydaní sa podieľal aj operátor China Mobile, a notebook natívne podporuje sieť operátora bez potreby SIM karty.
 
Okrem novinky v podobe 4G konektivity sa toho veľa pri 12,5-palcovom modeli nezmenilo. Notebook je tak vybavený Full-HD displejom, procesorom Intel Core M3, 4GB LPDDR3 RAM s taktom 1 866 MHz a SSD diskom s kapacitou 128GB. Samozrejmosťou je aj Wi-Fi, Bluetooth 4.1 a zvuk Dolby Digital. Čo sa týka portov, notebook je vybavený dvojicou portov USB 3.0, jedným USB Type-C, HDMI a 3,5mm audio jackom. Výrobca udáva výdrž batérie až 11,5 hodín.
 
Zdroj: Xiaomi
 
13,3-palcový model sa však dočkal menších vylepšení. Ukrýva totiž v sebe procesor Intel Core i7 šiestej generácie. Zvyšok sa už zmeny nedočkal, a tak záujemci musia rátať s Full-HD displejom, grafikou Nvidia GeForce 940 MX s 1GB VRAM, 8GB DDR4 RAM, 256GB SSD diskom a výdržou batérie 9,5 hodín.
 
Cena nových notebookov bola stanovená na 4 699 čínskych juanov (približne 650€) za 12,5-palcový model, respektíve 6 999 juanov (približne 965€) za model s väčšou, 13,3-palcovou obrazovkou.
 
 
Kľúčové slová
4G, Čína, Mi Notebook Air, notebooky, Xiaomi
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist