V Xiaomi predstavili nový Mi Notebook Air 4G

, Autor: kupcik
 
Čínska spoločnosť Xiaomi dnes predstavila nový notebook Mi Notebook Air 4G, vďaka ktorému sa opäť rozrastie portfólio spoločnosti.

Už dlhšie sa hovorilo o tom, že spoločnosť Xiaomi pristúpi k uvedeniu novinky medzi notebookmi a dnes sa tento plán stal v Číne realitou. Spoločnosť svetu predstavila model Mi Notebook Air 4G, a už samotný názov naznačuje, že novinka podporuje 4G konektivitu. Konkrétne sa jedná o LTE kategórie 4. Na vydaní sa podieľal aj operátor China Mobile, a notebook natívne podporuje sieť operátora bez potreby SIM karty.
 
Okrem novinky v podobe 4G konektivity sa toho veľa pri 12,5-palcovom modeli nezmenilo. Notebook je tak vybavený Full-HD displejom, procesorom Intel Core M3, 4GB LPDDR3 RAM s taktom 1 866 MHz a SSD diskom s kapacitou 128GB. Samozrejmosťou je aj Wi-Fi, Bluetooth 4.1 a zvuk Dolby Digital. Čo sa týka portov, notebook je vybavený dvojicou portov USB 3.0, jedným USB Type-C, HDMI a 3,5mm audio jackom. Výrobca udáva výdrž batérie až 11,5 hodín.
 
Zdroj: Xiaomi
 
13,3-palcový model sa však dočkal menších vylepšení. Ukrýva totiž v sebe procesor Intel Core i7 šiestej generácie. Zvyšok sa už zmeny nedočkal, a tak záujemci musia rátať s Full-HD displejom, grafikou Nvidia GeForce 940 MX s 1GB VRAM, 8GB DDR4 RAM, 256GB SSD diskom a výdržou batérie 9,5 hodín.
 
Cena nových notebookov bola stanovená na 4 699 čínskych juanov (približne 650€) za 12,5-palcový model, respektíve 6 999 juanov (približne 965€) za model s väčšou, 13,3-palcovou obrazovkou.
 
 
Kľúčové slová
4G, Čína, Mi Notebook Air, notebooky, Xiaomi
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist