Ultrabook od Gigabyte z uhlíkových vlákien váži menej ako 1 kilogram

, Autor: Peter Vavro

(Takmer) najľahší ultrabook na svete.

Gigabyte v predstihu pred výstavou Computex 2012 ukázal svetu svoj príspevok do rodiny Ultrabookov - model X11. U tohto si výrobca postavil cieľ mať najľahší notebook na svete. To sa mu z časti aj podarilo - vo formáte s 11,6" obrazovkou nenájdete nič, čo by X11-ku tromflo - má len 975 gramov. Ešte ľahší je však notebook od firmy Sony - Vaio X s uhlopriečkou 11,1" a hmotnosťou 655 gramov.

Nízka hmotnosť sa podarila dosiahnuť vďaka použitiu uhlíkových vlákien v kryte, ako aj nahradením klasického pevného disku rýchlym, ľahkým a bezhlučným SSD. Hrúbka je od 16,5mm po iba 3mm v najtenšom mieste, na dĺžku a šírku meria ultrabook X11 297 x 192 mm. Do tohto extrémne tenkého šasi Gigabyte vtesnal 4730mAh batériu, ktorá dokáže poháňať počítač po dobu asi piatich hodín. Ako procesor slúži dvojjadrový, nízkonapäťový "Ivy Bridge" s integrovanou grafikou HD Graphics 4000. Kapacita operačnej pamäte je dnes už štandardných 4GiB, rovnako ako rozlíšenie displeja - 1366x768.

Ultrabooku od Gigabyte nechýba samozrejme WiFi v najnovšom štandarde 802.11n ako aj BlueTooth 3.0. K dispozícii sú síce len dva USB porty, z toho je ale jeden typu USB 3.0. Pre pripojenie externého monitora slúži mini-DisplayPort.

Gigabyte X11 by sa mal do predaja dostať na prelome leta a jesene za cenu od 999 USD do 1299 USD.

Zdroj: ComputerBase.de

 

Kľúčové slová
Gigabyte, Ultrabook
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

tak ten uz nieco vydrzí :)

akoze pekne pre suboje s tabletmi...ale klasicky NTB s dedikovanou grafikou nevytlacia...

a preco by nie? pozri co spravili notbuky s kalsickymi PC s fakt poriadnou grafikou ...

moj nazor ze by notbuky mali vyzerat takto nejako ako "ultrabooky" len s poriadnou vydrzou na bateriu (12+ h) aj za cenu pol kila na viac a na pracu si nechajme normlane stolne pc ... na prezentacie a kancelarsku pracu na cestach staci aj ultrabook a na hry nestaci ani "hracky" notbuk (alienware a podobne vynecham lebo nemam skusenosti)

nieje uhlikovy kompozit ako uhlikovy kompozit ;)

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist