Steam zverejnil výsledky decembrového prieskumu, Windows 10 prekonal hranicu 50%

, Autor: Rastislav Kupčík
 
Po sedemnástich mesiacoch od vydania sa operačnému systému Windows 10 podarilo na Steame prekonať hranicu 50%. V priemere sa tak každý druhý hráč prihlasuje na platformu z najnovšieho OS Microsoftu.

Operačný systém Windows 10 bol oficiálne vydaný 29.7.2015 a od tohto momentu zaznamenáva na Steame neustály rast popularity. V poslednom prieskume Steamu, ktorý prebiehal v decembri minulého roka, sa konečne podarilo systému Windows 10 prekonať vytúženú hranicu 50%. Posledné dva mesiace sa čísla pohybovali tesne pod 50-percentnou hranicou (október – 49,33%, november – 49,6%), takže bolo len otázkou času, kedy sa prehupne cez polovicu.
 
 
Zlom prišiel už v decembri, kedy Windows 10 používalo 50,35% hráčov. Drvivá väčšina (49,10%) z nich používa 64-bitovú verziu, no nájdu sa aj takí, ktorí majú vo svojich počítačoch nainštalovanú 32-bitovú verziu (1,25%). Oproti štatistikám z novembra môžeme vidieť mierny, 0,75% nárast používania Windowsu 10.
 
Ďalšie verzie operačných systémov Microsoftu (Windows 8.1, 8, 7, Vista a XP) aj naďalej zaznamenávajú pokles, no spoločnosť si aj naďalej medzi používateľmi Steamu drží pevnú pozíciu. Operačné systémy Microsoftu využíva 95,20% všetkých hráčov na Steame.
 
Zdroj: neowin
 
Kľúčové slová
operačné systémy, Steam, Windows 10
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist