Sklady lietajúce vo vzduchu, takto vidí budúcnosť Amazon

, Autor: kupcik
 
Spoločnosť Amazon podala zaujímavú žiadosť o patent, ktorý hovorí o možnosti použitia vzducholodí ako lietajúcich skladov.

Patentová prihláška bola v skutočnosti podaná už pred dvoma rokmi, no až teraz si ju všimla Zoe Leavitt, analytička spoločnosti CB Insights. Podľa toho čo sa v patente píše, by doručovanie zásielok k zákazníkom zabezpečovali drony, ktoré by lietali zo „vzdušných plniacich centier“ (AFC – airbone fulfillment center, pozn. redakcie). Takýmto spôsobom by podľa Amazonu spotrebovali oveľa menej energie, ako keby vzlietali priamo zo zemského povrchu.
 
 
Tieto AFC by sa vznášali vo výške približne 13 700 metrov nad zemským povrchom a ich zásobovanie by mali na starosti menšie lietadlá. Podľa patentu by tieto AFC mali fungovať ako bezpilotné lietajúce stroje. Drony vychádzajúce z AFC k zákazníkom by pri klesaní spotrebovali len veľmi málo energie, čo by mohlo viesť k zníženiu cien prepravy Amazonu. 
 
Až budúcnosť ukáže, či sa tento smelý plán Amazonu niekedy stane skutočnosťou. Spoločnosť sa zatiaľ k týmto správam nijako nevyjadrila, no už v budúcom roku je naplánovaný začiatok doručovania tovaru k zákazníkom pomocou dronov.
 
 
Kľúčové slová
Amazon, drony, zaujímavosti
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Sklady lietajúce vo vzduchu, takto vidí budúcnosť Amazon

Je len jedina moznost ako to lacno a dlhodobo udrzovat vo vzduchu bez vztlakovej sily od listov vrtul ci tryskajucich splodin prudoveho motora: velky objem naplnit heliom ci vodikom. Helium je 7x lahsie ako vzduch a je bohovksy drahe, takze do uvahy pripada jedine vodik este 4x lahsi jak helium (a celkovo 28x lahsi jak vzduch). Vodik ma ale nevyhodu: je neslusne reaktivny, hlavne s oxidovadlami na druhej strane periodickej tabulky ze ano (napr. ujo kyslik) ...

Re: Sklady lietajúce vo vzduchu, takto vidí budúcnosť Amazon

a ako tam dostanu tych pracovitych otrokov mravcekov co to tam budu udrzovat v chode a vychystavat tovar za minimalnu mzdu? :D

To je amazonu jedno, oni dajú do zmluvy, že sa tam musia dostať vlastnými prostriedkami a je vybavené! :)

- Ked v Azii existuje robotizovana kaviaren ci obchod s oblecenim a "robotizovane" jukeboxy (kde hodis 1/4 dolar, vyberas si pesnicku a mechanicka paka sa natiahne po platni a nastokne ju dierkou na ten dzindzik v strede a moze platna hrat) su tu vyse 1/2 storocia a ine automatizovane bankomaty, kavomaty a ine ...maty su uz 3-4 dekady bezne jak svina (aj ked nie u nas), tak myslim ze s automatizovanym skladom si poradia tiez.

- Dokonca nejake automatizovane veci uz existuju, tusim nejaka kniznica ci pozicovna VHS/CD/DVD ... ale to som evidoval pred cca 10 rokmi.

- Pozri si nejake video z modernych fabov na vyrobu CPU - hore nad ulickami su kolajnice pre roboty a vsetko to tam matematicky-modelovo-optimalizacne-logisticky fici.

Poslať nový komentár

TOPlist