Seagate obžalovaný za vysokú poruchovosť 3TB diskov

, Autor: Anonymný používateľ
 
Jeden z hlavných výrobcov platňových pevných diskov, spoločnosť Seagate, čelí skupinovej žalobe za to, že jej 3TB disky vykazujú veľmi vysokú mieru kazovosti. Niektoré disky údajne zlyhali do niekoľkých dní.

Skupinovú žalobu vzniesla právnická firma Hagens Berman na okresnom súde pre severný obvod Kalifornie. Žaloba sa vzťahuje konkrétne na 2 pevné disky s kapacitou 3TB – na interný disk Barracuda 3TB a externý pevný disk Backup Plus 3TB. Podľa žalobcov boli tieto disky predávané pod zavádzajúcimi vyjadreniami, hlavne v oblasti výdrže. „Tieto konkrétne disky boli označené ako inovatívne, rýchle, výkonné, spoľahlivé, s extrémne nízkou mierou poruchovosti, avšak v skutočnosti bola miera poruchovosti diskov podstatne vyššia ako sa uvádzalo. Zákazníci nahlásili, že im disky zlyhávajú nevídaným tempom – niekedy dokonca do pár dní od prvého použitia“, píše sa v žalobe.
 
Hoci sa tvrdenia o niekoľkodňovej výdrži diskov zdajú pritiahnuté za vlasy, žaloba nemusí byť úplne neopodstatnená. Už v roku 2014 spoločnosť Backlaze odhalila vysokú poruchovosť 3TB diskov Seagate. Žaloba má povahu skupinovej žaloby a každý majiteľ jedného zo spomenutých diskov sa tak môže pridať k žalobe.
 
Seagate sa k situácii vyjadril so slovami, že si je vedomý žaloby, obdŕžal potrebné dokumenty, sťažnosť preskúma a bude na ňu reagovať v pravý čas.
 
Zdroj: bittechnet
 
Kľúčové slová
disk, HDD, pevné disky, Seagate, žaloba
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Seagate obžalovaný za vysokú poruchovosť 3TB diskov

A sakra ja mam 2x Seagate 3TB :D

Re: Seagate obžalovaný za vysokú poruchovosť 3TB diskov

aj ja mam v PC ten 3TB 7200rpm Seagate, ale nemozem to teraz tak brat, ze odide. Neodislo 100% diskov, ale 15%? to uz nieje ani kazdy 8my kus.
A podla mna aj zalezi na chladeni, ja mam disky v skrinke Fractal R5, vpredu vetrak, cize disky ani niesu pri"teple".

Kazdopadne, dolezite fotky z 3TB disku mam zalohovane na externom WDcku pre istotu.

Disk moze odist kedykolvek, je podla mna jedno, aky je to typ.

Ja mam tie Seagaty uz viac ako 2roky, prvy ma 900zapnuti, druhy 300 zapnuti (novsi) a ked neodisli doteraz, podla mna snad uz neodidu :D klop klop :D

Re: Seagate obžalovaný za vysokú poruchovosť 3TB diskov

Jeden z dvojice výrobcov platňových pevných diskov ??? Veď je tu ešte aj TOSHIBA :-)

3,5" interné pevné disky pre PC ponúka japonská TOSHIBA, ide o disky od HITACHI s nálepkou TOSHIBA, konkrétne napr. nový modelový rad X300 (4 TB / 5 TB / 6 TB, 7200 rpm, 128 MB buffer), alebo P300 (500 GB / 1 TB / 2 TB/ 3 TB, 7200 rpm, 64 MB buffer).

Pretože TOSHIBA vlastní závod na výrobu 3,5" pevných diskov HITACHI pre PC (išlo o požiadavky regulačných orgánov aby WD umožnil TOSHIBE vyrábať a predávať 3,5 palcové pevné disky HITACHI na trhu stolových počítačoch a spotrebnej elektroniky) a TOSHIBA ďalej pokračuje vo výrobe HITACHI diskov pod svojou značkou, sám mám 2 disky TOSHIBA 3,5" DT01ACA200 2 TB a v biose ich detekuje ešte ako modely od HITACHI, aj na nálepke je ešte napísané HITACHI, jeden má odpracovaných cez 10 000 hodín a druhý cez 7000 a stále bez poruchy, tak uvidíme.

http://www.toshiba.eu/hard-drives/internal-hard-drives

Re: Seagate obžalovaný za vysokú poruchovosť 3TB diskov

Mna viac hneva, ze vyrobcovia pchaju do externych diskov disky, ktore sa nedaju vyberat a pouzivat ako klasicke interne. Ja som cenovu politiku neurcil, a nemozem za to, ze interny disk je castokrat o 10-20% drahsi, ako externy este aj s boxom. Ale ked clovek otvori HDD a tam je disk s USB a nie SATA rozhranim, tak ho ide porazit :D

Re: Seagate obžalovaný za vysokú poruchovosť 3TB diskov

Tiež som 3x po sebe reklamoval sagate 2-tera , potom som zobral western digital a od vtedy mam pokoj.

Re: Seagate obžalovaný za vysokú poruchovosť 3TB diskov

nechcem tu spôsobiť roztržku, poviem len z vlastnej skúsenosti. Už 10 rokov pracujem so všetkými možnými diskami takže si myslím že je to len čistý monopol ako odstrániť Seagate, pretože konkurenciou je lepší aj cenovo aj kvalitov. Zatiaľ čo WD HDD-čka som mal v kuse nejaký problém ešte aj s tými Black Edition čo sú určitené na vyťaženie 24/h tak furt nejaký problém, ale Seagate ma sklamal asi 1 krát z 20 ... nedávno som kúpil ešte wd aj seagate a do dvoch dní mi odišiel wd, také nervy som chytili že som povedal WD už nikdy...chladenie aj umiestnenie v skriny som mal vždy dobre riešené...

Poslať nový komentár

TOPlist