Týmto 3TB HDD sa radšej vyhnite, majú vysokú poruchovosť

, Autor: Vladimír Jančich
 
Spoločnosť Backblaze zverejnila svoju štatistiku poruchovosti pevných diskov za rok 2014. Najhoršie s výrazným náskokom skončili 3TB HDD od Seagate.

Backblaze zaberajúca sa zálohovaním nehovorí len tak do vetra a k 31.12.2014 jej rukami prešlo už 41 213 pevných diskov rôznych značiek, kapacít a rýchlostí. Najčerstvejšia štatistika zahŕňa disky značky HGST, Western Digital a Seagate. Práve na poslednú menovanú spoločnosť štatistika vrhá zlé svetlo.
 
 
Stĺpcový graf za rok 2014 (farebné stĺpce) jasne totiž ukazuje, kto si oproti roku 2013 (sivé stĺpce) pohoršil a kto polepšil. Už na prvý pohľad udrie do očí viac ako 40%-ná poruchovosť Seagate HDD s kapacitou 3TB, pričom konkrétne sa jedna o model Barracuda 7200.14 3TB. U diskov iných kapacít tejto značky došlo k zlepšeniu miery poruchovosti.
 
Naopak, pochvalu od Backblaze si odniesli všetky 4TB disky, ktoré majú dobrý pomer cena/kapacita a zároveň nízku mieru poruchovosti. Spoločnosť používa v súčasnosti viac ako 12 000 Seagate 4TB diskov pri, ktorých je miera poruchovosti iba 2,6%.
 
Spoľahlivý chod vykazujú aj HGST disky hoci sú o trochu drahšie. Poruchovosť u 3TB modelov je iba 1,4%. 2TB HGST disky používa spoločnosť už 3,9 roka a vykazujú poruchovosť iba 1,1% zatiaľ čo Seagate 3TB disky používa Backlaze 2,2 roka a dosahujú poruchovosť až 43,1%.  Zdá sa tak, že HGST disky sú aj po dlhšej dobe používania spoľahlivejšie ako Seagate 3TB HDD.
 
Zdroj: techspot
 
Kľúčové slová
disk, HDD, HGST, Seagate, štatistika, Western Digital
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Uz ani rozdiel medzi GB a TB neviete ? ide to tu dolu vodou :D

No super, akurat ten 3TB Seagate mam :D ale zatial funguje, len sem tam cvaka...asi ako parkuje hlavicka.

napodobne, tiez ho vlastnim, zatial ale OK, i ked mi pride troska hlucnejsi

No lebo WESTERN disky su bozie!
WD Black - K.O
WD RED K.O
Stale kupit novy disk a cakat na RMA pokazeneho..

mejnstream kvalita..

Co to je za test?! Iba 3TB diskov?! Ine kapacity sa nekupuju/nevyrabaju/netestuju?

Ty máš v hlave vykradnuté, alebo čo? Sa pozri na ten graf poriadne a všimni si, aké kapacity sú tam popísané a ktorý výrobca má najviac kazové HDD v danej kapacite. Do budúcnosti si aspoň prečítaj celý článok a skús troška porozmýšľať.

Kazdy disk moze byt vadny kus, vyroba tych diskov ani u najvyssiej kvality nemusi byt 100% asi si mal stastie na 2 zle kusy, aj to sa moze stat ;) ja mam 2 blacky a som spokojny velmi

jeden taký mám. zatiaľ ide. ale kámoš ich má v RAIDe a jeden mu zdochol pred pár dňami po 2,5 roku používania

Re: Týmto 3TB HDD sa radšej vyhnite, majú vysokú poruchovosť

Tak zase to je nejaka reklama na WD?Tak ja mam 3 x3TB SG.A po tomto clanku uz kazdy zacne nakupovat 3TB od WD ako zalohu :-).Ale graf neukazuje mnozstvo predaja!Ano, posledny co som kupil cvaka, ale zasa rychlost kopirovania maju lepsiu ako WD.Taketo poplasne clanky nemusim!!

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist