Samsung Galaxy S8/+ prichádza budúcnosť "bez hraníc"

, Autor: Sachyman
Slovenské zastúpenie spoločnosti Samsung, pripravilo veľmi zaujímavú prezentáciu svojej novej vlajkovej lode Galaxy S8/+, ktorej oficiálny maloobchodný predaj je naplánovaný na 28.04.2017. Akcia sa konala v centre Bratislavy a naša redakcia na nej nemohla chýbať:). 
 
Novinka prichádza v dvoch veľkostných vyhotoveniach, menšia verzia S8 má 5,8 palca a väčšia s označením S8+ 6,2 palca. Rozdielna je aj kapacita batérie, 3000mAh a 3500mAh. Zoznam odlišností uzatvára ich cena, ktorá bude 799€ respektíve 899€ za verziu S8+.
Telefón prináša viaceré vylepšenia a inovácie v oblasti dizajnu, výkonu, ale aj výdrže oproti svojmu predchodcovi Galaxy S7. Ako prvé nás zaujal nový displej “bez hraníc” (Infinity display), ktorý zaberá takmer celú prednú časť. Jeho rozlíšenie je 2,960 x 1,440 pixelov a má pozmenený pomer strán,18.5:9 oproti tradičnému 16:9. Oceníme to pri prehliadaní webu, pretože nebudeme musieť toľko skrolovať nadol a tiež pri pozeraní filmov, keďže horný aj spodný čierny pás sa vďaka tomu zúžia.
Použitie procesorov s 10nm výrobnou technológiou (prvý krát v mobilnom zariadení), zvýšilo výkon smartfónu natoľko, že S8/+ dokáže pracovať v novom takzvanom “desktopovom“ režime, ktorý Samsung nazval DeX (Desktop Experience). Na jeho spustenie budete potrebovať rovnomennú dokovaciu stanicu (cena 149€), pomocou ktorej sa cez HDMI port pripojíte k monitoru alebo televízoru. Okrem toho ponúkne aj dvojicu USB portov pre pripojenie periférií, USB-C konektor na nabíjanie telefónu, ethernet port a tiež vstavaný ventilátor. DeX poslúži pri práci s aplikáciami ako Word, Excel a Powerpoint, ale určite nájde svoje využitie aj pri pozeraní videa (max FULL-HD) a hraní hier.
Pozrime sa ešte na príslušenstvo v podobe ochranných obalov, z ktorých ten najzaujímavejší v sebe obsahoval hardwarovú klávesnicu. Ale veď posúďte sami z nasledujúcich fotografií...
Posledným prírastkom sú nové okuliare Samsung Gear VR za 129€, ktoré prichádzajú aj so samostatným ovládačom. Ten umožní interakciu z okolitými objektami, oháňanie či strieľanie zo zbraní počas boja. Samsung vytvoril aj nový portál, kde by mal byť sústredený všetok 3D obsah, vo forme videí a hier. Nový headset je spätne kompatibilný s telefónmi Galaxy S6, Galaxy S7 a Galaxy Note 5.
 
Touto cestou sa chceme poďakovať spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o. za pozvanie na túto príjemnú akciu.
Kľúčové slová
DeX, Infinity, S8+, Samsung Galaxy S8, Samsung Gear VR
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

18.5:9 ? no mne by matikarka za take cislo dala pravitkom po paprci... :-)

Re: Samsung Galaxy S8/+ prichádza budúcnosť "bez hraníc"

Samsung má práveže vždy presné hranice, hlave čo sa týka aktualizácii. Zariadenia s podporou maximálne 2 roky a potom si pripraviť dalších 800-900 na ďalšiu vlajkovú loď.

Poslať nový komentár

TOPlist