Pozrite sa na prvý, človekom ovládaný hoverbike- vznášajúcu sa motorku (video)

, Autor: tomasklucar

Vitajte vo svete budúcnosti.

Lietajúce autá, hoverboardy, drony pre ľudí… Začína to vyzerať tak, že futuristický svet zajtrajška, ktorý nám sľubovali filmy z 80-tych a 90-tych rokov, sa pomaly stáva realitou. A vďaka ruskému startupu Hoversurf už máme aj prostriedok, ktorý je podľa výrobcu prvou plne ľudsky ovládanou vznášajúcou sa motorkou- hoverbike, ktorú nazvali Scorpion-3.

Hoversurf taktiež vyvíja taxi-dron podobný tomu z čínskej firmy Ehang. O svojom Scorpion-3 povedali: „Je to jednomiestny lietajúci stroj, ktorý znovunachádza umenie lietať a vznášať sa za pomoci hi-tech štvorvrtuľového systému.“

Video ukazuje krátky let stroja vnútri veľkého skladu, ale Scorpion-3 je schopný rýchlosti až 50 km/h, 27 minút letového času a je schopný zaniesť 150 kg. Napájaný je elektrikou a tiež hybridnou batériou. Jeho očakávaná cena by sa mala pohybovať okolo 150 000 dolárov.

Spoločnosť sa pri jeho vývoji nechala inšpirovať rámami z odolných športových motoriek. Dokáže sa vysporiadať s extrémnymi podmienkami a používa vlastný zákazkový softvér, ktorý umožňuje plne-manuálne alebo automatické riadenie.

Pre tých, ktorí sa boja lietať na lietajúcej motorke, je Scorpion-3 vybavený, okrem iného, aj počítačom ovládaným limitovaním rýchlosti a výšky letu.

V súčastnosti je Scorpion-3 pokladaný za zariadenie pre extrémne športy, ale má veľký potenciál aj v iných oblastiach dopravy a transportu.

Pre porovnanie, minulý rok predstavil Hoversurf iný prototyp hoverbiku, ktorý mohol byť ovládaný pilotom, a aj diaľkovo pomocou ovládača.

Zdroj: youtube, techspot

 

Kľúčové slová
hoverboard, Hoversurf, zaujímavosti
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Lietajuci mlyncek na maso :D

Cele hore nohami (zas a znova)!
Na videu bez "pilota" to este ako tak funguje, ale s "pilotom" je to uz na hrane ovladatelnosti.
Bez cloveka v sedle tomu este ako tak funguju gyroskopy a dokazu to udrzat v rovine.
S kymacajucim sa clovekom v sedle, je to uz ovela narocnejsie a ani ne/vykon motorov nie je dostatocny na to, aby to zvladol s rezervou ubalansovat.
K tomu si pripocitajme aj podstatnu zmenu taziska (s clovekom v sedle), ktore sa posunie tak vysoko, ze to robi viditelny problem.
.
Ked to uz chcu funkcne, tak jedine "otocit to hore nohami."
Rotory umiestnit nad uroven pilotovej hlavy a sedadlo s bateriami, umiestnit co najnizsie.
Rotory samozrejme nejako okrytovat, inak z toho bude naozaj mlyncek na maso.
Ale kryty su zatial, asi pre svoju hmotnost, nerealne.

Re: Pozrite sa na prvý, človekom ovládaný hoverbike- ...

A koľko cyklov vydrží tá baterka a kto ju vyrobil, s tým nech sa pochvália :) Ak je to 10000 a dajú
na to záruku 30 r., tak si to kúpim, ako univ. energy storage pre všetky gadgets, čo mám doma, ako e-bicykel, e-bike, e-tractor, e-pílu, e-flexu, e-vrtačku, e-svetlo, e-uto, e-umývačku, e-mrazničku, ... etc. Ak však energiu uchovať nevedia efektívne a lacno a baterka vydrží rádovo 100 cyklov, tak sa to skoro medzi ľudí nedostane a mali by uvažovať nad iným zdrojom energie = lacným, ľahkým, ergo s vysokou gravimetrickou hustotou energie.

Poslať nový komentár

TOPlist