Poznáme ceny Surface Book. Nebude lacný

 
Hybridný notebook Microsoft Surface Book ja dostupný na predobjednanie. Aj najlacnejší variant však stojí vysokých $1500.

Microsoft mnohých prekvapil keď počas svojej nedávnej akcie predstavil aj úplne nový notebook Surface Book. Zariadenie v sebe kombinuje notebook a tablet vďaka odnímateľnému displeju a musím priznať, že vyzerá úžasne. 13,5“ displej PixelSense poskytne rozlíšenie až 3000x2000px a nástroj je určený najmä profesionálom. Tí môžu využiť aj dodávané Surface Pen pre precíznejšie písanie a kreslenie. Zároveň ide o najtenší notebook na svete s procesorom Intel i7.
 
 
Na výber je viacero kombinácii hardvéru pričom základnú predstavuje 128GB SSD, procesor série Intel Core i5 a 8GB RAM. Diskrétna GPU chýba. Aj za takto vybavený stroj si Microsoft vypýta pre bežného Slováka vysokých $1500. Najvyššia konfigurácia pozostáva z 1TB SSD, procesora série Intel Core i7, 16GB RAM a dedikovanej grafickej karty od nVidia. Cena? Astronomických $3200. Všetky dostupné konfigurácie nájdete na stránke Microsoft Store.
 
Zaujímavé je, že Microsoft stále neuvádza konkrétne modely procesorov a grafických kariet. Pre magazín pcworld však prezradil, že high-end modelom procesora bude dvojjadrový Intel Core i7-6600U s grafickým jadrom HD 520. Tento čip podporuje HyperThreading takže v systéme bude vystupovať ako 4-jadrový. Základný takt je 2,6GHz, s Turbom poskočí až na 3,4GHz. Ide o procesor generácie Skylake vyrábaný 14nm procesom. Zástupcu i5 série bude predstavovať model Core i5-6300U s taktom 2,4GHz a Turbom 3GHz. Aj tento procesor je 2-jadrový s podporou HyperThreading a má rovnaké integrované grafické jadro. O dedikovanej grafickej karte Microsoft iba prezradil, že pôjde o nejaký nVidia model založený na architektúre Maxwell, ktorý bude obsahovať 1GB GDDR5 pamäte.
 
 
Najlacnejšie modely Surface Book budú expedované do 5-6 týždňov. Najvýkonnejší model začne Microsoft predávať až 22.1.2016. Zostáva už len dúfať, že sa Surface Book dostane aj ku nám a nenechá si ho Microsoft iba pre vyvolené trhy. Ak sa objaví v našich obchodoch treba počítať ešte s o trochu vyššou cenou. Tak čo, začínate šetriť?
 
Komentáre (5)
MQ
Ked si porovnam najnizsiu cenu tohoto hybridu s napriklad: "Dell XPS 13 Touch Ultrabook - Intel Core i7 5500 Broadwell, 13.3" LED dotykový 3200 x 1800 QHD+, RAM 8 GB, Intel HD Graphics 5500, SSD 256 GB, WiFi, Bluetooth 4.0, USB 3.0, podsvietená klávesnica, Windows 8.1 64-bit MUI - zadarmo upgrade na Windows 10" Ktory je s cenou aj s DPH okolo 1450E, tak nie, nezacinam setrit na atrapu notebooku/ultrabooku, ale kupim si jeden poriadny ultrabook v super konfiguracii, za cenu najlacnejsieho hybridu od MS. Podobne nakonfigurovanymi ultrabookmi, ako ten od Dellu prichadzaju na trh aj ini vyrobcovia (HP, Fujitsu, Asus, Lenovo....). . Otazka by mala zniet asi takto: Kupili by ste si za tu nehoraznu cenu hybrid od MS, ktory vam bez klavesnice so vstavanou bateriou a vstavanou vykonnejsou grafikou neposluzi viac, ako podpriemerne tablety, a ktory vam bez tej klavesnice neposkytne deklarovany vykon a vydrz (samotny tablet len 3 h/tablet + klavesnica 12h) a ktory dokonca na tele tabletu nema okrem sluchatkoveho vystupu ziadne ine porty (vsetko potrebne je na jedine na docku klavesnice!)? Ja za tu cenu veru nie...
Broslowski
Dell XPS 13 ma nepouzitelny touchpad.... v piatok som ho bol skrz to vratit do alzy
Vladuz
Dosť vyhranený a zaslepený názor. Lebo: Dell XPS 13 Touch (1450e) Intel Core i7 5500, 13.3" LED dotykový 3200 x 1800, RAM 8 GB, Intel HD Graphics 5500, SSD 256 GB, WiFi, Bluetooth 4.0, USB 3.0, podsvietená klávesnica, Windows10. MS Surface Book (2099usd) Intel Core i7-6600U, 13.5" LED dotykový 3000 x 2000, RAM 8 GB, Intel HD 520, extra NVIDIA, SSD 256 GB, WiFi, Bluetooth 4.0, USB 3.0, podsvietená klávesnica, Windows10. Rozdiely v Surface Book: vyšsia cena, novšia generácia cpu, + dikrétna (nvidia) grafika, dotykové pero, možnosť mať z toho tablet, celokovové telo. Ak ostaneme na podobnej cene: MS Surface Book (1499usd) Intel Core i5, 13.5" LED dotykový 3000 x 2000, RAM 8 GB, Intel HD 520, SSD 128 GB, WiFi, Bluetooth 4.0, USB 3.0, podsvietená klávesnica, Windows10. Rozdiely v Surface Book: novšia generácia cpu ale slabší model, iná grafika, polovičné SSD, dotykové pero, možnosť mať z toho tablet, celokovové telo. Nie som na strane žiadneho z týchto dvoch produktov, ale nesúhlasím s tak jednostranným názorom, ktorý zamlčí, alebo ignoruje ostatné parametre. Komentár: Surface Book = atrapa, XP13 = poriadný ultrabook, je veľmi detinský.
Broslowski
Ja nic neporovnavam len konštatujem. Dobrý notebook MUSI mať kvalitný touchpad. Ako náhle je nepoužiteľný notebook nemá zmysel kupovať (jedine ako desktop replacement). Dell XPS 13 s 3200 x 1800 QHD+ displejom má touchpad kalibrovaný na fhd obrazovku a je tak na tomto displeji skutočne nepoužiteľný. Nefunguje dobre ani funkcia odpájania touchpadu pri písaní. Notebook je teda VEĽMI značne obmedzený na používanie s perifériami. Pokial som k tomu nemal zapojenú myš nedalo sa s tym robiť. A ja myš k ntb nechcem lebo ho väčšinou používam na kolenách. btw vzal som mac pro retina 13, tomu vravím kvalitný touchpad :) Aj Asus clickpady sú fajn, 100X lepšie ako to čo je v xpssku, ale faktom zostáva že ak niekto potrebuje kvalitný touchpad v notebooku, môže si kúpiť jedine tak mac book a hodiť tam windows(ak ho potrebuje, ja ho potrebujem). Ďalšia vec - XPSko má brutálne hlučné chladenie. V podstate stačí pár okien v chrome a vetrák si ide ako by sa nechumelilo. Neupieram však že displej je v prípade Dell XPS krásny, proste retina na toto nemá. Ale to nestačí. Jednoducho notebook musí spĺňať určite práktické vlastnosti aby sa dal plnohodnotne používať ako notebook. Preboha veď 4Kčkový film keď som na tom pozeral v noci tak hučal ventilátor cez tiché scény jedna radosť. Výkon ma úprimne až tak netankuje. 95% využívam zlomok a stačí mi SSD 128GB(všetko mam v cloude)+ mám k tomu na hry 256GB externé SSD, dáka moderná i5ka, 8GB ram a aspoň 5h na baterku.
Vladuz
Môj komentár bol na MQ. Nie na teba Broslowski. peace :-)
Pridať nový komentár
TOPlist