Pomocou aplikácie si môžete pozrieť rádiové vlny okolo vás

 
Určite ste si vedomí, že nielen váš mobilný telefón, ale aj množstvo iných bezdrôtových zariadení vo vašom okolí je závislých od rádiových signálov vychádzajúcich z vykrývačov, GPS satelitov alebo Wi-Fi smerovačov.

Takisto je medzi vami množstvo nadšencov, ktorí by si radi pozreli ako ovplyvňujú rádiové vlny vaše okolie. Ten pohľad musí stáť za to a pomocou aplikácie Architecture of Radio ho môžete zažiť aj vy osobne. Rozšírená realita aplikácie pochádza od štúdia z Holandska, za ktorým stojí dizajnér Richard Vijgen, a zobrazuje rádiové signály zo zdrojov na základe dát z reálneho sveta.
 
 
Všetko čo je potrebné spraviť je vziať do rúk smartfón alebo tablet kde máte nainštalovanú aplikáciu a trochu sa poprechádzať. Výsledkom prechádzky bude unikátny pohľad na rádiové signály vo vašom okolí. Databáza aplikácie obsahuje takmer 7 miliónov vykrývačov, 19 miliónov Wi-Fi smerovačov a vyše stovky satelitov krúžiacich na obežnej dráhe Zeme. 
 
Štúdio opísalo svoj výtvor nasledovne: 
 
„Sme stále viac závislí na globálnom ekosystéme digitálnych signálov. Používame ich v množstve zariadení a pritom ich nie je možné ľudským okom vidieť. Účelom aplikácie je spraviť neviditeľné viditeľným, aby sme sa na to mohli pozrieť, popremýšľať a diskutovať o tom.“ 
 
Vývojári však tvrdia, že aplikácia by sa nemala využívať ako nástroj na meranie sily signálu, ale ako obohacujúci pohľad na svet rádiových signálov. Aplikácia pracuje na základe reálnych dát a dá užívateľom celkom presnú predstavu ako vyzerajú signály v okolitom priestore, no nepovie im, kam presunúť gauč aby mali lepší Wi-Fi signál.
 
Aplikácia je momentálne dostupná pre operačný systém iOS, kde si ju môžete kúpiť za 2,99€. Pre Android by mala byť dostupná začiatkom roku 2016.
 
Zdroj: techradar
 
Komentáre (3)
Pjetro de
Plany poplach. Na zaklade pohybu a GPS si to zisti polohu a z databazy pre tu polohu vytiahne a zrekonstruuje signalnu siet. Myslel som ze to ukazuje iste druhy vln UPLNE NAZIVO. Podobne ako infracervene-nocne videnie, by sa jednalo o radiove-mikrovlnne videnie. To neni ale nic take. Zrekonstruovanie radiovych a mikrovln z databazy na zaklade polohy moze byt nepresne jak odhad opilca v juni/juli kolko je hodin. 8 rano? 8 vecer?
trojan4x4
ako nechápem prečo sa nad tým aj tak zamýšľaš. Už zo slovného spojenia tablet + detektor vln je jasné, že je to totálna volovina. Ako ti môže čočka objektívu zachytiť rádiové vlny ? Už si videl niekedy odfotenú alebo natočenú rádiovú vlnu ? A na základe čoho by zobrazoval takýto tablet rádiové vlny ? Ako by meral vzdialenosť ? ( maximálne pomocou čočky ostrenia - no to by muselo byť ovšem trocha sofistikovanejšie softwarovo vyriešené :) ). To je ako by si s obyčajnou kamerou, respektíve s obyčajným snímačom chcel v noci "vidieť" :D proste bullshit volovina jak mraky nepoužiteľné a dúfam, že tá apka stojí pár centov. To by som dal autorovi aplikácie ruky odťať za takú <> .
kubol
Stačí cievka, prevodník a vhodná aplikácia takže vôbec to nie je nemožné.
Pridať nový komentár
TOPlist