Podvázalo AMD pri prezentácii AMD Ryzen?

, Autor: Ján Kisty

AMD uviedlo na trh nový procesor AMD ZEN Ryzen. Už sa vedie debata, či spoločnosť v ostro sledovanej prezentácii podvádzala.

Spoločnosť AMD to "odpálila". Po dlhej dobe dokázala udržať novinku nielen v tajnosti ale zároveň sa spoločnosti podarila aj prvá prezentácia.

Už prvé leaky naznačili, že Zen, môže byť konečne produkt, ktorý vráti spoločnosť späť na výslnie. Výkon oproti minulej generácii vzrástol až o 40%. Okrem toho výrazne vzrástla efektivita. Procesory pritom priamo konkurujú Intel HEDT, a to 6900K. AMD Zen príde v konfigurácii s 8 jadrami, teda 16 vláknami. AMD už dnes deklaruje základný takt 3,4 GHz, avšak inžinieri spoločnosti pracujú na tom, aby do vydania mali procesory čo najvyšší boost takt. Hovorí sa až o 3,8 – 4GHz. Novinkou je Precision Boost, ktorý bude riadiť takty a spotrebu na úrovni mikrosekúnd (skokovo po 25MHz). S tým je spojená aj novinka, tzv. XFR (Extender Frequence Range), ide v podstate o Boost ďalšej generácie. Ako bude fungovať známe nie je, avšak podľa použitého chladiča a interných teplôt sa má procesor sám výrazne pretaktovať (voda, vzduch aj LN2). Pravdepodobne niečo podobné ako využívajú grafické karty NVIDIA.

Procesory sú určené pre novú päticu AM4 s podporou DDR4. AMD sa rozhodlo ísť lacnejšou cestou a neimplentovalo 4-kanálový radič (implentácia je celkovo zložitá, a výsledný efekt pri súčasných rýchlostiach DDR4 pamätí otázny), avšak natívna podpora USB 3.1 či NVMe nechýba.

Do procesora bola zabudovaná nová „neurálna sieťová predikcia“ za účelom predpokladaného využitia zdrojov. Okrem toho pribudol aj nový Smart Prefetch, pravdepodobne pre L3 cache, jeho funkcie ešte neboli upresnené. Spoločnosť AMD už ukázala výkon, kde jej procesor, vyrovnáva alebo prekonáva konkurenčný i7-6900K. Cena by mala byť pritom výrazne nižšia. Na webe sa už zbehla debata, či v teste Blender spoločnosť nepodvádzala. AMD na to reagovala, že sa meralo v mierne odlišnom nastavení, než sa predpokladá, výsledok si môžete overiť doma aj u nás na fóre (150 vzoriek).

 

Kľúčové slová
AMD Ryzen, AMD Zen
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

"Podvázalo AMD pri AMD Ryzen? Nie, meralo sa v inom nastavení"

No....keď už ani nadpis nedokážete napísať poriadne.... tak ako má čitateľ brať to ostatné ?

Čítajte po sebe čo píšete !

Alebo to nerobte. Trošku profesionality do práce !
Viem, že na Slovensku profesionalita práce nie je v móde. Ale je najvyšší čas to zmeniť !
A každý by mal začať od seba :-).

Neprekvapuje ma to, na Slovensku je veľký problém s čítaním s porozumením..

Od teba to vyznieva velmi ironicky. Sedem chyb v siedmych vetach.

7,7 - šťastné to číslo :)..
ja som len v tvojej napočítal štyri... a jednu celkom zásadnú

Reagoval som na jk2, s clankom nemam problem. Zabudol som tam este doplnit, ze rad by som sa poucil, v com nebol povodny nadpis v poriadku. Siedmych (poradie, pocet), hrubka jak svina, preto pravopis, ani chyby neriesim, pokial sa niekto nezacne vyvysovat a sam nema prispevok 100% v poriadku. Kazdy niekedy urobi chybu, preto ma take komentare vedia vytocit.

to ano ale citujete mna :D

Re: Podvázalo AMD pri prezentácii AMD Ryzen?

AMD uviedlo na trh nový procesor AMD ZEN Ryzen - nie neuviedlo !!! Ani papierovo, ani neoficialne, ani nijako. Zatial sa odohrala prezentacia kde sa pise, ze AMD uvedie CPU s obchodnou znackou Ryzen v Q1 2017.

Analogia: ak vydanie Ryzenu napasujeme na Skodu Kodiaq, vzhladom na Skodu Kodiaq je dnes august 2016, NANAJVYS 1.9.2016. PRETOZE: Oficialne predstavenie a uvedenie Kodiaqu na trh - Berlin 1.9.2016. Zaciatok vyroby a zverejnenie cennika na skoda-auto.sk okt 2016. Prve testovacie a recenzne jazdy auto-moto portalov a magazinov nov 2016. REALNA DOSTUPNOST (ze behnem a kupim resp. objednam) jan-feb 2017 s tym ze auto dostanem asi tak za dalsie 2 mesiace. Od prirovnania Kodiaqu sa vratim spat k Ryzenu: uz ho malo v rukach 20 IT portalov a vydalo jeho testy a recenzie?

Re: Podvázalo AMD pri prezentácii AMD Ryzen?

Nemylme si pojmy nieco PREDSTAVIT a realne UVIEST na trh s realnou dostupnostou! Mezi predstavenim a vydanim byva odstup minumalne kvartal, casto aj dva.

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist