PlayStation hry na televízoroch Samsung cez cloud

, Autor: Ľuboš Fojtík

Sony a Samsung sa spojili aby priniesli viac herných zážitkov do obývačiek.

Inteligentné televízory tu už nejaký ten rok sú. Tie od Samsungu ale dostanú v budúcom roku vylepšenie o možnosť hrať hry pre PlayStation. Na pláne sú najprv USA a Kanada. Nové smart televízory umožnia užívateľom zahrať si viac než 200 hier pre PlayStation 3. Jediné čo bude na to potrebné, je zaobstaranie si gamepad DualShock 4 od Sony. PlayStation Now umožňuje streamovanie hier priamo z webu do televízora. Odpadá tak potreba mať konzolu.

Ďalšou výhodou je nepotrebnosť dátového úložiska. Hry sú streamované priamo z cloudu kde sa ukladajú všetky hráčové úspechy a progres v hre. Stačí sa len prihlásiť a pokračujete tam kde ste skončili. Potencionálnym problémom môže byť lagovanie. Pre hladký chod je nutné mať dobré pripojenie k internetu, ináč bude užívateľ znechutený celkovým dojmom.

Kedy spoločnosti plánovanú službu začnú ponúkať nie je známe. Zatiaľ je známe len to, že služba príde do USA a Kanady. Informácie o celosvetovom spustení zatiaľ nie sú. Bolo však nelogické neumožniť ostatným trhom si túto službu zakúpiť. Svetlo do novej služby má podľa očakávaní priniesť blížiaca sa konferencia CES 2015.

Zdroj: engadget.com, cnet.com

 

Kľúčové slová
herné konzoly, PlayStation 3, Samsung, SONY
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Odpadá potreba mať konzolu? omg

tak za 1; Musím si kúpiť predražený Ťamťung televízor

za 2; mať poriadny Net

to radšej si pripojím PC k televízoru...

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist