PlayStation hry na televízoroch Samsung cez cloud

, Autor: gammaray

Sony a Samsung sa spojili aby priniesli viac herných zážitkov do obývačiek.

Inteligentné televízory tu už nejaký ten rok sú. Tie od Samsungu ale dostanú v budúcom roku vylepšenie o možnosť hrať hry pre PlayStation. Na pláne sú najprv USA a Kanada. Nové smart televízory umožnia užívateľom zahrať si viac než 200 hier pre PlayStation 3. Jediné čo bude na to potrebné, je zaobstaranie si gamepad DualShock 4 od Sony. PlayStation Now umožňuje streamovanie hier priamo z webu do televízora. Odpadá tak potreba mať konzolu.

Ďalšou výhodou je nepotrebnosť dátového úložiska. Hry sú streamované priamo z cloudu kde sa ukladajú všetky hráčové úspechy a progres v hre. Stačí sa len prihlásiť a pokračujete tam kde ste skončili. Potencionálnym problémom môže byť lagovanie. Pre hladký chod je nutné mať dobré pripojenie k internetu, ináč bude užívateľ znechutený celkovým dojmom.

Kedy spoločnosti plánovanú službu začnú ponúkať nie je známe. Zatiaľ je známe len to, že služba príde do USA a Kanady. Informácie o celosvetovom spustení zatiaľ nie sú. Bolo však nelogické neumožniť ostatným trhom si túto službu zakúpiť. Svetlo do novej služby má podľa očakávaní priniesť blížiaca sa konferencia CES 2015.

Zdroj: engadget.com, cnet.com

 

Kľúčové slová
herné konzoly, PlayStation 3, Samsung, SONY
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist