Panasonic a Sony budú spolupracovať na výrobe OLED TV

, Autor: Gudas

Dvojica plánuje vyrábať OLED panely s výrazne nižšími nákladmi, čo môže priniesť novú technológiu aj do nižších cenových kategórií. 

Spoločnosti Sony a Panasonic, obe so sídlami v Japonsku, oficiálne oznámili, že budú spolupracovať pri vývoji a výrobe OLED panelov. Masová výroba by sa mala začať už na budúci rok, pričom hlavným tovarom budú veľké uhlopriečky pre televízie.

 Nasadená by mala byť špeciálna technológia, pri ktorej sa organické materiály natlačia na povrch, čo má podstatne znížiť celkové výrobné náklady. Obe spoločnosti však budú svoje TV vyvíjať a produkovať stále samostatne.

 Konkurenti ako Samsung či LG predstavili už dávnejšie prototypy 55 palcových OLED TV, ktoré sa dostanú do predaja ešte tento rok, mali by však stáť okolo 10 000 amerických dolárov.

 Hlavnou výhodou OLED panelov je, že pracujú bez podsvietenia. Vďaka tomu môžu byť displeje celkovo tenšie ako LCD, zobrazenie čiernej farby je na veľmi vysokej úrovni a taktiež pozorovacie uhly sú podstatne vyššie ako u LCD, keďže OLED diódy priamo produkujú svetlo. Výhodou sú aj nižšie odozvy, teoreticky v rádoch desatín či stotín ms (pre porovnanie s LCD – 2ms až 16ms a viac).  

 

Kľúčové slová
OLED, Panasonic, SONY
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Len aby sa tá výrazne nižšia cena prejavila aj na koncových produktoch.

Poslať nový komentár

TOPlist