nVidii sa v posledných mesiacoh darilo, stále je však čo vylepšovať

, Autor: Gudas

Mobilné procesory Tegra 3 a grafické čipy z rodiny Kepler zabezpečili firme slušný obrat, 28nm výroba čipov však stále pokrivkáva.

Spoločnosť nVidia zaznamenala v posledných troch mesiacoch, ktoré predstavujú jej druhý finančný kvartál, pozitívny trend v obrate aj ziskoch. Z celkového obratu vyše jednej miliardy dolárov si zapísal dizajnér grafických čipov zisk vyše 180 miliónov amerických dolárov, čo je zlepšenie voči predošlému kvartálu o 75 percent. nVidia toto zlepšenie pripisuje hlavne vysokému dopytu po procesoroch Tegra 3 používaných v mobilných zariadeniach a grafických čipoch z rodiny Kepler.

Grafické karty s čipmi Kepler prispeli k rekordným ziskom na poli notebookov, procesory Tegra 3 zas žnú predajné úspechy spolu s novým tabletom Google Nexus 7.

Situácia napriek čiernym číslam mohla byť o niečo lepšia. Vrásky na čele mnohým robí stále nestíhajúca výroba 28nm postupom u TSMC, ktorá nestíha pokrývať dopyt po nových, moderných a úsporných čipoch. Predpokladá sa, že podobné problémy budú pretrvávať aj počas týchto a pár nasledujúcich mesiacov. Zrejme aj kvôli tomu stihla nVidia pokryť Kepler grafickými čipmi len vyššiu triedu grafických kariet, na pokračovateľa obľúbenej GeForce GTX 460 a GTX 560 Ti v podobe GTX 660 sa ešte stále len čaká.

Viceprezident Rob Csongor prišiel aj so zaujímavým tvrdením, že až 80 percent hráčov má vo svojich počítačoch grafické karty, ktoré nespĺňajú odporúčané požiadavky pre hry, ktoré sa dostanú do predaja v druhej polovici tohto roka. Práve tu vidí ideálny priestor na aktualizáciu hardvérového vybavenia o nové karty s 28nm čipmi Kepler. Dá sa teda očakávať, že počas najbližších týždňov a mesiacov sa dokončí kompletná ponuka grafických kariet z tejto rodiny, ktorá tak nahradí tú predošlú.

 

Zdroj: Tomshardware

Kľúčové slová
grafické karty, GTX 660, Kepler, nVidia, Tegra 3
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

G-Force Forewer

Poslať nový komentár

TOPlist