Nvidia predstavuje novú grafickú kartu - Titan V

, Autor: kynaj154

Nvidia ohlásila svoju najnovšiu grafickú kartu z rady Titan zvanú Titan V. Karta bola ohlásená na konferencii NIPS 2017. Táto grafická karta, oproti svojmu predchodcovi Titan Xp, prináša až 9x viac výkonu, čo sa nakoniec prejaví výkonom 110 Teraflopov.

Táto karta oproti svojmu predchodcovi navýšila svoju silu vďaka architektúre GV100 a 12GB HBM2 pamäti so zbernicou 3072 bitov. Karta bola vyrobená 12nm procesom a obsahuje 5120 CUDA jadier. Jadro karty pracuje na frekvencii 1200MHz s boostom na 1455 MHz. Obrovským prekvapením je, že TPD karty napriek týmto špecifikáciám ostalo na hodnote 250 Wattov.

Tak ako už jeho predchodca Titan Xp, nová karta môže byť použitá aj v herných zostavách, ale nie veľa hráčov bude ochotných zaplatiť za kartu 3000 dolárov (čo je dvojnásobok predchádzajúceho modelu). Pokiaľ ste ochotný túto sumu zaplatiť a zdecimovať svoju peňaženku, môžete si Titan V zakúpiť na oficiálnej stránke Nvidia. Pokiaľ ale plánujete túto beštiu zapojiť ako SLI, budete sklamaný, keďže karta nemá SLI konektory (niežeby ste to s takouto výpočtovou silou potrebovali). Karta je určená predovšetkým na výskumné účely ako je práca s umelou inteligenciou, náročné výpočty vo vede a v technike.

Zdroje: pcgamer, nvidia

Kľúčové slová
grafické karty, NIPS 2017, nVidia
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Nvidia predstavuje novú grafickú kartu - Titan V

110 TFlops v deeplearningu. V FP32 je to "len" 15 TFlopsov.

Re: Nvidia predstavuje novú grafickú kartu - Titan V

Počas jedného roku navýšila NVIDIA výkon svojich čipov temer o 100% , konkurencia sladko spí, načo pracovať i tak predávajú nadhodnotené akcie ako maslo pred vianocami. AMD sa môže spoľahnúť na detské herné konzoly a Intel môže súperiť už len s Gčipmi pre mobily. V budúcom roku NVIDIA môže odskočiť svojím "konkurentom" už nielen výkonom , ale aj cenou. Vo svete čipov bude platiť jeden trh , jeden výrobca a na pomyselnom tróne jeden víťaz....

Re: Nvidia predstavuje novú grafickú kartu - Titan V

Je to skoda.A teraz ked odisiel Koduri, je to este otaznejisie co vymisli AMD.

Poslať nový komentár

TOPlist