Nokia prepustí 10 000 zamestnancov

, Autor: Peter Vavro

Predaná bude aj luxusná značka telefónov Vertu.

,,Musíme zmeniť náš obchodný model a zaistiť, že získame štruktúru, ktorá podporí naše ambície konkurencieschopnosti". Toľko slová šéfa fínskeho výrobcu telefónov, Stephena Elopa. Pre nás, zákazníkov to zatiaľ veľa neznamená, pre asi desať tisíc zamestnancov však stratu práce. Nokia chce zavrieť trojicu závodov, dva v Európe (Fínsko - Salo, Nemecko - Ulm) a jeden v Kanade (Burnaby). Vo Fínsku však ostane výskum a vývoj, samotná výroba sa pravdepodobne presunie do oblastí sveta s nižšou cenou pracovnej sily.

Veľký škrt spraví Nokia aj so svojou luxusnou značkou Vertu. Vývoj a výrobu telefónov z drahých materiálov s cenami v stotisícoch Eur prevezme investičný koncern EQT, úlohou predaja bola ešte na konci minulého roka poverená banka Goldman Sachs.

Nokia v súčasnosti bojuje s upadajúcimi predajmi, hlavne v oblasti inteligentných telefónov - smartfónov. Kým Apple v druhom štvrťroku predala vyše 35 miliónov iPhone telefónov, Nokia zaznamenala len asi 2 milióny predaných modelov Lumia s operačným systémom Windows Phone.

Firma sa chce ďalej venovať svojej sérii Lumia a tiež rozvíjať jednoduché "feature" telefóny, kde sa už dlhšie hovorí o nasadení nového systému založenom na Linux-e.

 

Kľúčové slová
Lumia, Nokia, smartfóny
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Nokia prepustí 10 000 zamestnancov

jedna z mala velfiriem ktorym drzim palce

Re: Nokia prepustí 10 000 zamestnancov

Pridávam sa.
A nech sú ich mobili odolné aspoň ako bola 3310 :P

Re: Nokia prepustí 10 000 zamestnancov

mohli by presunut vyrobu na slovensko :)
inak z novimy asha 305/306/311 to vyzera celkom dobre, svizny stilovy dotikac z velkou vydrzov pod 100€ moze ztoho byt bestseller

No, Nokia na Slovenkso určite nepôjde, keďže prednedávnom presťahovali závod z Komáromu (Severné Maďarsko) do Rumunska (tuším)...

Re: Nokia prepustí 10 000 zamestnancov

Slovensko nie je Maďarsko(aj keď neviem, načo si to musel písať, človek, ktorý nevie, kde je Komárom/Komárno by ma tu dosť prekvapil), hlavne v poslednej dobe politickej situácii a taktiež vzhľadom na ekonomiku, daňovú politiku voči veľkým firmám...

Re: Nokia prepustí 10 000 zamestnancov

ja furt ked vidim nieco s Nokiou tak si poviem, skoda toho Maema6/MeeGa :/ keby na tom zamakali mali by dost velku sancu.

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist