EN

Noctua predstavuje pasívny chladič pre procesory NH-P1

Spoločnosť Noctua, známa pre svoje riešenia v oblasti chladenia počítačových komponentov, predstavuje nový pasívny chladič pre procesory s názvom NH-P1

Ide o úplne nový dizajn, ktorý je prispôsobený pre prevádzku bez ventilátora. Chladič je schopný pasívne uchladiť aj najvýkonnejšie procesory. Pre ešte lepšie prevádzkové vlastnosti je možné ho vybaviť aj ventilátorom, napr. novým NF-A12x25 LS-PWM. Ten bol predstavený spolu s chladičom a ide o NF-A12x25, ktorý má však navyše PWM reguláciu, LS označuje low speed, teda nízke otáčky. Vtedy môže chladič fungovať v polo-pasívnej prevádzke, kedy sa ventilátory roztočia len keď je to potrebné a v nízkej záťaži sú vypnuté.

Roland Mossig zo spoločnosti Noctua: „NH-P1 je našim prvým pasívnym chladičom a z pohľadu naň by malo byť zrejmé, že sme len nevynechali ventilátor zo súčasne predávaných modelov." V testovacej zostave – kompletne pasívne chladenej, sa im podarilo uchladiť procesor Intel Core i9-11900K na 3,6 GHz s bežiacim Prime95. 

Chladič ponúkne montážny systém SecuFirm2+, teplovodivú pastu NT-H2 a 6 ročnú záruku od výrobcu. Cena je stanovená na 109,99 € a nový ventilátor NF-A12x25 LS-PWM dostal cenovku 29,99 €.

Zdroje: Noctua, TechPowerUp

Komentáre (1)
dokopy

Ja mám počítač s Celeronom bez ventilátora a celý počítač je asi tak veľký ako tento chladič.

Pridať nový komentár
TOPlist