Nintendo NX príde na trh už budúci rok, poháňa ho nVidia

, Autor: Ján Kisty

Nové Nintento príde na trh budúci rok v marci.

Pôvodne sa predpokladalo, že Nintendo NX bude poháňať rovnako ako konkurentov čip od AMD. TweakTown (vďaka veľmi dobrému zdroju) ale prišiel s informáciou, že nová konzola pobeží na novej generácii Tegra. Nová Tegra by mala byť postavená už na najnovšom Pascale. Nová Tegra zrejme 7. generácie bude postavená na 14nm procese. Čip by mal s prehľadom zvládať hranie v 60FPS vo FULL HD rozlíšení, samozrejme záleží od hry. Hry pre Nintendo ale nikdy neboli len o „grafike“. Nemala by chýbať podpora prehrávania 4K videí, logicky aj bude prítomné HDMI s podporou 4K@60FPS. O výkone nového čipu sa veľmi nevie, no zrejme pôjde opäť o štvoricu Cortex-A57 jadier s taktom okolo 2,2GHz, tým by mali sekundovať slabšie Cortex-A53 s menším taktom. Grafické jadro by vzhľadom na vysoké frekvencie veľkého desktopového Pascalu mohlo mať takty okolo 1,5GHz. Použitie iného procesora je veľmi nepravdepodobné.

Je tiež otázne, či bude nová konzola konkurencieschopná, keď Sony aj Microsoft chystajú hardvérovú aktualizáciu svojich konzol.

Zdroj: v texte

 

Kľúčové slová
Nintendo, nVidia
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Ak sa NVIDIA presadí v nových konzolách , AMD už veľa priestoru na trhu nezostane a ak by sa našiel kupca ktorý investuje do firmy ktorá je každý rok v červených číslach so stále klesajúcim podielom na trhu , mali by sme tu konečne skutočného rivala pre NVIDIU.

Ak zostane len Intel a nvidia, éra PC sa pre mňa končí.

Poslať nový komentár

TOPlist