Netflix zaznamenal úspešný štvrťrok, pribudlo cez 3 milióny predplatiteľov

, Autor: Rastislav Kupčík
 
Službe Netflix sa poradilo za posledný štvrťrok získať o 50% viac predplatiteľov, ako sa pôvodne očakávalo.

Za úspešným tretím štvrťrokom 2016 môžeme hľadať najmä úspešný TV seriál z dielne Netflixu – Stranger Things. Vďaka nemu si online služba získala množstvo medzinárodných divákov, a takisto zabránila masívnemu odchodu amerických občanov, ktorí sa museli vysporiadať so zvyšovaním cien. Výsledkom úspešného obdobia je nárast hodnoty akcií, ktoré stúpli až o 20%.
 
 
Spoločnosti sa tak podarilo konečne prekonať dvojmesačný nevýrazný rast predplatiteľov, a výrazné investície do programov sa vyplácajú. Akcie Netflixu za posledných 24 hodín vzrástli na hodnotu $119,82 za akciu, čo je výrazný nárast oproti pôvodnej hodnote $99,80 (k 17.10.2016). V treťom štvrťroku sa Netflixu poradilo získať 3,2 milióna nových medzinárodných predplatiteľov. Spoločnosť za toto obdobie očakávala len 2,01 milióna nových zákazníkov, takže s konečnými štatistikami musí byť viac než spokojná.
 
Na domovskom trhu v USA sa v sledovanom období rozhodlo získať prístup na Netflix približne 370 tisíc nových predplatiteľov. Aj v tomto prípade sa podarilo prekonať odhady analytikov, ktorí hovorili o 309 tisícoch. Služba Netflix sa v poslednom období rozšírila na 130 trhov po celom svete, vrátane Slovenska. Výnimkou ale zatiaľ zostáva najľudnatejšia krajina sveta, Čína. Aktuálne je isté, že sa miestni obyvatelia ani v blízkej budúcnosti prístupu na Netflix nedočkajú.
 
 
Kľúčové slová
Netflix
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist