Najpopulárnejší mobilný obsah

, Autor: Pavol Bobik

V ňom Google poráža Facebook. Aké stránky si najčastejšie pozerajú američania na svojich mobilných zariadeniach?  

Podľa výskumu publikovaného agentúrou comScore aktuálne 97 milionov američanov využíva svoje smartfóny na prístup k internetu. Najviac z nich, 93 miliónov navštevuje stránky Google. Druhou najpopulárnejšou stránkou je Facebook na ktorý pristupuje cez mobily 78 miliónov američanov. Nasleduje Yahoo!  s 66 miliónmi, Amazon s 44 miliónmi mobilných užívateľov a Wikimedia, zahŕňajúca Wikipediu s 39 miliónmi užívateľov.

Zaujímavé je, že veľká väčšina, až 81.5 percent mobilných prístupov  je z aplikácii, len 18.5 percent cez mobilné prehliadače. V prípade Twitteru je toto percento jedno z najvyššich s hodnotou 96.5 percent.

Najpopulárnejšou aplikáciou bol Apple iTunes s 32 miliónmi užívateľov,  nasledovaná Google Maps s 29 miliónmi a Facebookom s 26 miliónmi. Užívatelia Facebooku strávili na jeho stránkach, či už cez aplikácie alebo prehliadače v marci 2012 v priemere 7 hodín. 

74.3 percent amerických zákazníkov využíva svoj mobil na sms-kovanie. Najpopulárnejším operačným systémom mobilných zariadení je Google Android s podielom 51 percent, Apple na druhom mieste si odkrojilo 30.7 percent podiel.

 

Kľúčové slová
Facebook, Google
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist