Na prelome rokov sa vo 4ke dátovalo vo veľkom, celkovo viac ako 37 TB

, Autor: kupcik
 
Zákazníci 4ky nezabudli ani tentoraz na prelome rokov popriať svojim blízkym všetko dobré prostredníctvom SMS správ, novoročného telefonátu, alebo pozdravu cez internet. A podľa štatistík operátora sa dátovalo vo veľkom.

Zákazníci štvrtého mobilného operátora počas Silvestra a na Nový rok predátovali viac ako 37 TB dát. „Objem prenesených dát nám počas necelých dvoch dní vzrástol o 25%. Na Silvestra Štvorkári preniesli 16 TB dát a na Nový rok to bolo dokonca vyše 21 TB dát. Naša sieť to zvládla bez akýchkoľvek problémov, čo len dokazuje, že prevádzkujeme naozaj kvalitnú a modernú 4G sieť,“ uviedol technický riaditeľ SWAN Mobile, a. s., Patrik Kollaroci.
 
Nie je žiadnym prekvapením, že najviac hovorov v sieti 4ky bolo uskutočnených v čase od 22:00 do 01:00 hodiny. Zákazníci na prelome rokov uskutočnili celkovo 743 259 hovorov. „Podľa očakávania naši zákazníci nekontrolovali dĺžku volaní so svojimi priateľmi a známymi pri novoročných vinšoch. Hovorov bolo viac a boli aj priemerne dlhšie ako zvyčajne. Štvorkári sa neobmedzovali ani pri volaniach zo zahraničia, keďže za minútu volania v štátoch Európskej únie platia rovnako ako na Slovensku a to iba 4 centy. Najviac hovorov bolo z Rakúska, Českej republiky, Nemecka a Maďarska,“ dodal P. Kollaroci.
 
Populárne sú stále aj novoročné priania pomocou SMS správ, a 4ka zaznamenala najvyššiu aktivitu v čase od 23:00 do 03:00. Celkovo ľudia poslali v sieti operátora takmer milión SMS správ (presne 942 562 kusov).
 
Kľúčové slová
4KA, mobilní operátori
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Na prelome rokov sa vo 4ke dátovalo vo veľkom, celkovo ...

Uzasna reklama, ich siet to zvladla ale ja ako zakaznik som bol nadmieru nespokojny, LTE pripojenie vypadavalo, bolo pomale otvorit nejaku stranku trvalo snad minutu.
Hrozne a ked som zavolal na podporu tak mi povedali ze aj ked som 500m od vykryvaca nie som v oblasti plneho pokritia tak asi takto to ta ich siet zvladla. Uz som internet od nich zrusil.

Poslať nový komentár

TOPlist