EN

MyCashFlow – váš osobný finančný poradca

Máte už finančný plán, vediete si záznamy o vašich mesačných príjmoch a hlavne výdajoch? Vďaka novej aplikácii MyCashFlow budete mať detailný prehľad o pohybe vašich finančných prostriedkov, teda cashflow, čo je základný ukazovateľ pri zostavovaní vlastného finančného plánu. Aplikácia ponúka okrem funkcie osobného rozpočtu aj ďalšie užitočné nástroje na výpočet a sledovanie priebehu hypotekárneho úveru, sporenie v druhom dôchodkovom pilieri, vývoj DSS fondov, termínovaný vklad, kurzový lístok, týždennú predpoveď počasia, kalendár s možnosťou nastavenia pripomienok, zoznam zakúpených produktov, kontrola ich záručnej doby a iné. Funkcionalita je naozaj pestrá a bude sa aj naďalej rozširovať. Cieľom aplikácie je poskytnúť čo najkomplexnejší obraz o všetkých súčastiach vášho osobného finančného portfólia. Vložené informácie sú nielen prehľadne zobrazené v číselnej a grafickej podobe, ale najmä sú bezpečne uložené na jednom mieste. Pozrime sa na jednotlivé nástroje podrobnejšie...
 
Základným nástrojom je osobný rozpočet, ktorý umožňuje jednoduchým spôsobom vkladať a následne sledovať vývoj pravidelných a nepravidelných mesačných príjmov/výdajov. Pre každý mesiac sú k dispozícii dva samostatné zošity. Prvý z nich je celkový grafický prehľad a druhý podrobný prehľad, slúži na zadávanie vašich príjmov a nepravidelných výdavkov. Pravidelné výdaje ako nájomné za byt, účet za energie, splátka hypotéky, alebo faktúra za mobil, sú vkladané automaticky na základe informácií vyplnených v úvodnom formulári. V celkovom mesačnom prehľade sa porovnávajú vaše skutočné výdaje s predpokladanými výdajmi (tie si určíte na začiatku mesiaca). Ku ešte väčšej kontrole prispievajú systémové varovania, ktoré sa aktivujú v prípade zvýšených výdavkov, pri prekročení mesačného cieľu sporenia, alebo pri prekročení limitov v rámci jednotlivých kategórií nepravidelných výdavkov (strava, rodina, extra, doprava).
  
 
Okrem mesačných prehľadov je k dispozícii aj celkový a podrobný ročný prehľad.
  
 
Vo verzii Premium nájdeme aj dôležitú časť venovanú investíciám a sporeniu. Aktuálne môžete využiť nástroje na sledovanie priebehu dôchodkového a stavebného sporenia, alebo termínovaného účtu.
 
Dôchodkové sporenie nikdy nebolo prehľadnejšie. Základné informácie (typ fondu, začiatok sporenia, predchádzajúci stav, atď.) čerpajte z výpisu z osobného dôchodkového účtu, ktorý vám pošle vaša správcovská spoločnosť raz ročne.
 
 
Zároveň môžete kontrolovať vývoj vybraných typov DSS fondov v II. pilieri (na týždennej báze) a v prípade veľkého, dlhšie trvajúceho prepadu nahlásiť zmenu fondu u svojej správcovskej spoločnosti.
 
Ak už máte, alebo ak iba plánujete kúpu vlastného bývania financovaného formou hypotekárneho úveru, tak nasledujúci nástroj určite oceníte. Umožní vám totiž prehľadne sledovať celý priebeh vášho financovania. Môžete ním sledovať, porovnávať alebo kombinovať až dva produkty, napríklad hypotéku pre mladých s bonusom pri ročnej úrokovej sadzbe a štandardnú hypotéku. Mesačné splátky sa automaticky pripisujú od začiatku splácania hypotéky a celý priebeh splácania je možné vidieť na príslušných grafoch.
 
Premium verzia zahŕňa aj informácie o počasí, pre vami zvolené mesto. Ďalej môžete využiť adresár kontaktov. Automatická pripomienka vás v daný deň upozorní na narodeniny, alebo meniny vašich priateľov. Na rovnakom princípe funguje aj zadávanie pripomienok a tiež sledovanie záruky produktov.
 
Na spustenie aplikácie nie je potrebná žiadna inštalácia, teda za predpokladu, že už máte na vašom počítači nainštalovaný program MS Excel (ideálne verziu 2007 prípadne novšiu). Hlavnou výhodou tohto riešenia je nielen to, že všetky dôležité informácie nájdete spolu a prehľadne na jednom mieste, ale keďže sa jedná o aplikáciu vyvinutú v prostredí MS Excel, môžete si ju ľubovoľne upravovať a dopĺňať ďalšie údaje, tabuľky, alebo grafy. V neposlednom rade je dôležitá aj bezpečnosť vašich dát, ktorú zabezpečuje 128 bitové šifrovanie AES (Advanced Encryption Standard) v rámci samotného Excelu. Cena aplikácie je 5€ za verziu Standard a 10€ za Premium verziu. Podrobnejšie informácie ako aj možnosť stiahnuť Free verziu tejto aplikácie, nájdete na stránke mycashflow.sk.
  
Finančné prostriedky získané z predaja budú použité na ďalší vývoj doplnkovej Android aplikácie na pohodlnejšie zaznamenávanie každodenných výdavkov. Údaje sa budú dať následne exportovať z mobilnej aplikácie priamo do MyCashFlow na vašom počítači. Mobilná aplikácia bude po jej dokončení zdarma dostupná pre všetkých vlastníkov verzie Standard a Premium.
 
Komentáre (1)
Martin89
Perfekt!!!
Pridať nový komentár
TOPlist