MPAA odobrila prístup k vlastným súborom na Megaupload

, Autor: Gudas

Po niekoľkých mesiacoch by sa používatelia služby Megaupload mohli dostať ku svojim súborom. Má to ale háčik.

Už je tomu takmer pol roka, čo sa služba Megaupload dostala do priameho stretu s americkými úradmi, ktoré ju odstavili. Od tejto udalosti sa k svojim súborom nedostali žiadni používatelia, a to ani tí, ktorí Megaupload využívali na legálne účely. Pokusy o znovuzískanie prístupu k dátam zatiaľ nedopadli ani v jednom prípade pozitívne.

Minulý mesiac však požiadal športový reportér Kyle Goodwin súd o to, aby mu umožnil prístup k svojim súborom na serveroch Megauplaodu. Ten používal on-line dátové úložisko na ukladanie súborov súvisiacich s jeho prácou. Zadržiavanie údajov je podľa Goodwina porušovaním jeho ústavných práv, ako aj práv mnohých ďalších nevinných používateľov služby.

Organizácia MPAA (Motion Picture Association of America) teraz odpovedala a prístup používateľov k vlastným dátam odobrila, avšak s jednou podmienkou. Pri tom, ako budú súbory sprístupnené, má byť zaručené, že sťahované nebudú žiadne autorsky chránené súbory. Taktiež by malo byť zabránené tomu, aby sa na servery dostali ľudia blízky spoločnosti Megaupload.

Aj keď by sa týmto formálne dali opäť získať vlastné súbory nahrané na Megaupload, je prakticky nemožné vytvoriť systém, ktorý by odhalil, či sa jedná o autorsky chránené súbory. Pred samotným stiahnutím by tiež bol nutný zdĺhavý birokratický proces.

Napriek tomu, že MPAA sa k veci postavila kladne, vo výsledku sa asi k svojim dátam dostane niekto len veľmi ťažko.

 

Zdroj: Torrentfreak

Kľúčové slová
Megaupload
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Môj názor je, že všetci užívatelia by mali podať hromadnú žalobu na medzinárodný súdny tribunál v Haagu na prešetrenie prípadu z dôvodu odopierania základných ľudských práv a porušenia medzinárodného práva svojvoľnou akciou vyvolanou nevládnou organizáciou jediného štátu. Stavím sa, že na akciu nemali súhlas Čínskej vlády, kde spoločnosť sídli(sídli v HK).

Poslať nový komentár

TOPlist