Mladý Maďar objavil chybu pri kúpe lístka, namiesto odmeny razia

, Autor: Ján Kisty

Mladík z Maďarska bol zadržaný potom čo odhalil veľkú dieru v systéme verejnej dopravy.

18-ročný Maďar objavil chybu na webe, tú následne oznámil prepravcovi verejnej dopravy v Budapešti, tzv. BKK. Ako si asi môžete domyslieť, chyba sa týkala nakupovania a teda aj predaja lístkov verejnej dopravy. Mladík zistil, že dokáže zmeniť cenu lístka len vďaka jednoduchej úprave kódu cez developerský mód prehliadača. Lístok v hodnote približne 35 amerických dolárov zakúpil za 0,20 USD. Celá transakcia prebehla úplne bez problémov.

Svoj poznatok oznámil BKK, tí sa namiesto poďakovania či poskytnutia odmeny za nájdenie chyby odvďačili policajnou raziou uprostred noci. Samotný prepravca následne zvolal tlačovku, kde oznámil, že ho zasiahol kybernetický útok avšak hackera sa už podarilo identifikovať.

Prepravca má vďaka tejto príhode nelichotivé hodnotenie za jednu hviezdičku. Mimochodom za stránkou stojí nadnárodná spoločnosť T-Systems Hungary.

Zdroj: techspot

 

Kľúčové slová
zaujímavosti
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

to budu asi rovnaky fuseri jak ti na slovensku... :D

A čo čakal? Hádam, že si voľáka firma zarábajúca milióny prizná chybu?

Bohužial stredna EU (či SK, HUN, PL atď), alebo východný blok je ďaleko od civilizovanosti. V civilizovanej krajine sa takémuto jedincovi poďakujú a zamestnajú ho, alebo dostane odmenu ,lebo predišiel možnej niekolkomilionovej strate...

bohužial SpQx kludne sa odsťahuj k migrantom do squeLey nemeckej demokratickej republiky

a k tej civilizovanej krajine, myslím ,že T-system tak ako u nas nevlastnia madari , respektíve slováci , takže vedenie je z demokratickej a pokrokovej cudziny, ktoré našlo len lacný póvl aby mu otročil

Re: Mladý Maďar objavil chybu pri kúpe lístka, namiesto ...

ano, je to bežná prax
napríklad google odmenuje za hlásenie chýb (má to svoje pravidlá)

zjednodušene to funguje tak že človek (zdatný v "programovaní" a zaroven čestný) krotorý najde chybu ju nahlási, uvedie ako ju dosiahol a nezverejní ju. nasledne sa očakáva od firmy kde chybu našiel aspon podakovanie (finančná odmena nieje zriedkavá), je to slušnost ak vás niekto nezištne upozorní na chybu krotá vás može pripravit o peniaze... takže chalan čakal aspon v podakovanie v lepšom pripade nejaký finančný príspevok (na študium predpokladam)
namiesto toho sa dočkal niečoho iného

mimochodom v tej spoločnosti musi byt zamestnanec, ktorý vyhodnotil tento upozornujúci mail ako hrozbu a nasledne to riešili cez poliociu a na tlačovke hovorili o hacknutí, nekompetentný, a to takým sposobom že može u neho ist o demenciu, imbecilitu alebo až o idiociu...

btw: neviem si predstavit firmu ktora by nepripustala možnost chyby v kóde...

nerobila software počiatkova firma?

Blbec, načo im to povedal?

Re: Mladý Maďar objavil chybu pri kúpe lístka, namiesto ...

ja som oznamil podobne zavaznu chybu Alze, ani mi neodpovedali na email, nevim ci sa dostal k zodpovednym . ale vsimol som si ze asi tyzden na to mali na profesia.sk inzerat ze hladaju noveho sefa vyvojarov, tak asi si to niekto zlizol .

Poslať nový komentár

TOPlist