Microsoft si patentoval ovladádač citlivý na tlak, SONY tiež nezaháľa

, Autor: Michal Kiradžiev

Nové typy ovládačov sú v kurze.

Ovládanie hier pohybom je už dnes štandardom a prakticky každý z veľkého tria Nintendo, SONY a Microsoft ponúka obdobné zariadenie k svojim konzolám (Wii, Move, Kinect).

O Microsofte sa šušká, že budúci mesiac predstaví na E3 Play Fit (rozšírenie Dasboardu o tréningový modul s online dostupnosťou) spolu s monitorom tepovej frekvencie srdca Joule.

SONY údajne pracuje na ovládači s biometrickými senzormi, ktoré detegujú stupeň vašej nervozity, čo sa následne prenáša do hry (potenie a zvýšený tep môžu napríklad spôsobiť nepresnú mušku pri ostreľovaní, obtiažnosť hry, prípadne podmazovú hudbu).

Microsoft najnovšie uvažuje nad ovládačom, ktorý bude citlivý na tlak. Americký patent 8,172,675, ktorý si spoločnosť zaregistrovala, okrem iného hovorí aj o tom, že ovládač bude vedieť identifikovať užívateľa na základe spôsobu, akým ho uchopí a drží. Či sa táto vlastnosť ovládača dá využiť aj v hrách je zatiaľ otázne. Faktom zostáva, že registrácia patentu ešte neznamená, že produkt sa v budúcnosti na trhu objaví...

Ilustračné foto

Zdroj: shacknews.com

Kľúčové slová
herné konzoly, Microsoft, Nintendo, SONY
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

ešte tam chýba umelá vagína, ked hráč bude mať erekciu aby ho mohol kam zasunúť

Poslať nový komentár

TOPlist