Kal-El: nVidia predstavuje Tegru 3

, Autor: yesper

Prvé štvorjadro pre tablety a smartfóny, ktoré prinesie menšiu spotrebu a 4x väčší výkon než čip použitý v iPadoch 2.

Tegra 3 (Kal-El) je prvý štvorjadrový SoC procesor založený na architektúre Cortex-A9 od ARM a bude vyrábaná na 40nm LPG procese u TSMC. V čipe nájdeme kvôli úspore energie aj nižšie taktované piate Companion jadro určené pre menej náročné aplikácie (prehrávanie audia, videa, email...). Toto menej výkonné jadro pracuje na frekvencii 0-500MHz, podľa potreby.

Pri vyšších požiadavkách na výkon (hry, flash) sú do hry zapojené 4 Performance jadrá a Companion jadro je deaktivované. Performance jadrá pracujú na frekvencii 1.3GHz, 1.4GHz pri využití len jedného z nich. V nasledujúcom videu si môžete pozrieť ako to celé funguje.

nVidia prezentovala výkon cpu jednotky v benchmarku Google-V8-Test, v ktorom bol Kal-El 4x rýchlejší ako konkurenčný Apple-A5-SoC s taktom 1GHz. Grafický výkon Tegra 3 je podľa interných meraní až trojnásobne vyšší než mal jeho predchodca. GPU časť má 12 jadier a okrem iného podporuje aj 3D stereoskopickú projekciu - 3D Vision.

K pozitívnym stránkam nového čipu bude patriť aj jeho celková spotreba, ktorá v porovnaní s Tegrou 2 klesne pri prehrávaní videa o 61%, audia o 15%, prezeraní webu o 25% a v hrách o 15%.

Zdroj: computerbase.de, pcgameshardware.de

 

Kľúčové slová
Kal-El, nVidia, smartfóny, tablety, Tegra 3
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Kal-El: nVidia predstavuje Tegru 3

Takže podľa tohto usudzujem, že keď používam svoj smartphone na telefonovanie, budík, prehrávanie hudby, fotografovanie, občasné naloadovanie stránky, a hry ako sudoku alebo šachy (všetko úplne nenáročné hry) úplne mi postačuje nejaké jedno/dvoj-jadro.

Re: Kal-El: nVidia predstavuje Tegru 3

"Sa teším ked budem hrat s mobilom tak že ho budem držať pred sebou a ludia co pojdu okolo mna budu postavičky ktore budem strielať :D :D "

Re: Kal-El: nVidia predstavuje Tegru 3

Zaujimalo by ma, co vytazuje ten procesor, ked sa tam nic nedeje.

Re: Kal-El: nVidia predstavuje Tegru 3

background tasks

Poslať nový komentár

TOPlist