Jaguar predstavil koncept vlastného elektromobilu, plánovaný dojazd je cez 350km

, Autor: kupcik
 
Ďalšia automobilka predstavila koncept vlastného elektromobilu. Jaguar plánuje vyrobiť vozidlo s dojazdom cez 350 kilometrov.

Dnes takmer všetko smeruje k budúcnosti, kedy bude drvivá väčšina automobilov poháňaná elektrickou energiou, a dnes klasické vozidlá so spaľovacími motormi nájdeme už len v múzeách. Najnovším prírastkom do rodiny výrobcov automobilov, ktorí sa rozhodli predstaviť elektromobil vlastnej značky, je britský Jaguar.
 
 
Táto automobilka predstavila svoj prvý elektromobil na Auto Show v americkom meste Los Angeles. Ak by ste si mysleli, že Jaguar predstaví istý druh kupé vozidla, tak ste na omyle. Koncept I-Pace je tak trochu založený na aktuálnych SUV modeloch rady F-Pace. Vozidlo I-Pace bolo ale viac menej navrhnuté úplne od základov, s aktuálnymi SUV zdieľa len niekoľko základných čŕt. Ian Callum, riaditeľ dizajnu Jaguaru sa vyjadril, že im veľmi pomohla situácia, kedy sa nemuseli starať o motor vozidla. Výsledkom je rozšírená kabína smerom dopredu, a cestujúci tak budú mať oveľa väčšie pohodlie.
 
 
Výsledkom je široký rázvor a kratšia predná kapota. Pasažieri sediaci na predných sedadlách tak budú oveľa bližšie k predným kolesám. A keďže sa jedná o koncept vozidla, dizajnéri sa rozhodli vymeniť klasickú kovovú strechu za sklenenú. Pri kúpe elektromobilu určite každého najviac zaujíma dojazd vozidla na jedno nabitie batérie. Snaha automobilky je pohybovať sa okolo 220 míľ, čo je v prepočte viac ako 350 kilometrov. Tým by sa nový elektromobil dostal do rovnakej kategórie ako Tesla Model 3.
 
 
Oficiálne predstavenie masovo vyrábaného elektromobilu Jaguar by malo prebehnúť koncom budúceho roka, a zákazníkom by malo byť k dispozícii začiatkom roku 2018. 
 
Zdroj: engadget
 
Kľúčové slová
elektromobily
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist