Intel pripravuje nové SSD - 335 Series a 525 Series

, Autor: Peter Vavro

Aktualizované verzie súčasných modelov od začiatku budúceho roka.

Spoločnosť Intel pripravuje podľa informácií serveru VR-Zone aktualizáciu ponuky svojich SSD na rok 2013. Modely série 330 Series nahradia mierne upravené 335 Series, ktoré pravdepodobne ponesú rovnaký radič od spoločnosti LSI SandForce, k zmene príde v type použitých pamätí - namiesto 25nm čipov budú nasadené nové, lacnejšie 20nm čipy. Výrobca má ešte tiež priestor na zvýšenie výkonu prostredníctvom úpravy firmvéru, aby sa zvýšenie číslovania premietlo aj do lepších výsledkov v rýchlostných testoch.

Vo vyššej triede, kde mal donedávna Intel 510 Series s radičom od firmy Marvell, ktoré boli nahradené SSD 520 Series taktiež s radičom SandForce, sa objaví nástupca v podobe 525 Series. Obdobne sa dá očakávať zachovanie rovnakého radiča, výmena 25nm NAND Flash pamätí je však menej pravdepodobná.

Na začiatku budúceho roka sa začnú predávať 80GB a 180GB modely 335 Series, neskôr o pár mesiacov by mali pribudnúť aj 240GB, 180GB a 120GB verzie 525 Series. Od zmenšenia výrobného procesu NAND pamätí môžeme očakávať ďalšie zníženie cien týchto SSD, na druhej strane sa však zníži udávaná životnosť pamäťových buniek.

 

Kľúčové slová
330 Series, 520 Series, Intel, SSD
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist