Intel predstaví Coffee Lake už 21.8., i3 budú 4-jadrá

, Autor: Ján Kisty

Pred mesiacom sme spomínali, že nové procesory Coffee Lake prídu zrejme na konci leta. Máme už dátum – procesory budú predstavené 21. augusta.

Intel sa kvôli novým Ryzenom poponáhľal. Či to je len paper launch, uvidí potom v praxi.

Pripomeňme si čo už vieme, najvýkonnejší model i7 8700K ponesie 6 jadier a 12 vlákien so základným taktom 3,7GHz. Slabší model i5 8600K bude asi malé prekvapenie. Spomína sa 6-jadrový model bez SMT. Okrem týchto odomknutých modelov sa máme dočkať aj modelov 8700 a 8400. Vyrovnávacia pamäť tretej úrovne (L3) procesorov má byť 12 MB, resp. 9 MB v prípade i5. TDP sa spomína na hranici 95W.

Novinkou sú Core i3 procesory, ktoré po vzore Ryzenu 3 budú prvýkrát 4-jadrové, aj keď SMT inštrukcie (teda iba 4 vlákna). Spomína sa dvojica Core i3 modelov: Core i3 8100 (4/4) a základný takt na úrovni 3.6 GHz (65W TDP) a Core i3 8350K 4/4 so základným taktom 4 GHz (91W TDP) a odomknutým násobičom.

Zdroj: guru3D

 

Kľúčové slová
Intel
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Vdaka bohu za AMD, ze konecne kopli do tej modrej, nenazranej zdochliny bez invencie!

Na rozdiel od AMD , Intel reaguje na trh okamžite, má na to love , technológie a business model....prejsť ku konkurencii je ako plavba na mori, morská choroba je nepríjemná :-) V budúcnosti , verím, že blízkej, bude konkurovať Intelu iná firma ako AMD, trh s čipmi je dynamický a AMD tento proces nezvláda ,mám na mysli kľúčové rozhodovanie , kde súčasné vedenie pripomína socialistický raj.

Marketing AMD sa marktingu Intelu nikdy ani len nepriblizil. To je klucova chyba. AMD nevie z uspechu vo vyvoji/vyrobe cpu vytazit maximum a ked sa zadari, tak zaspi na vavrinoch. Moj dlhorocny pocit. Intel ked je v krize, tak kope jak postreleny kon. Legal nelegal, ved vieme.. :D
A ked sa mu zadari, tak z toho dokaze tazit maximum dlhe roky.

Poslať nový komentár

TOPlist