Intel Atom už aj v ultrabookoch

, Autor: Martin Trilec

Napríklad v Netbook Navigator Nav13x.

Netbooky sú kompaktné odrody notebookov, no s podstatne nižším výkonom. Ultrabooky sa zase snažia o presný opak. Nevedno, či výrobca Netbook Navigator správne nepochopil túto definíciu alebo sa len snaží o vytvorenie novej výkonnostnej triedy zariadení. Tak či onak, jeho najnovší produkt nemožno priamo nazvať ultrabookom, ultranetbookom však určite áno.

Zariadenie poháňa Intel Atom N2800 s dvoma fyzickými jadrami taktovanými na 1,86 GHz. Procesoru prináležia dve až štyri gigabajty operačnej pamäte. K dispozícii je aj SSD disk s kapacitou 32, 64 alebo 128 gigabajtov. To všetko by malo zaistiť dobrý výkon pre systém i aplikácie na 13,3-palcovej obrazovke s natívnym rozlíšením 1 366 x 768 pixelov.

Nav13x ďalej obsahuje Wi-Fi modul štandardu "N", Bluetooth vo verzii 2.1, dva USB 2.0 porty, slot na pamäťovú kartu typu SD, stereo reproduktory a výstup do 3,5 mm audio jacku, 1,3-megapixelovú webkameru, jeden Mini-HDMI a hybridný VGA/LAN konektor. Všetkému dodáva šťavu 3-článková batéria s kapacitou 4 100 mAh.

Zariadenie váži 1,3 kilogramu a meria 32,76 x 21,84 x 1,52 centimetrov. Za základný model (2 GB RAM, 32 GB SSD, bez OS) si výrobca zapýta päťsto dolárov.

 

Zdroj: www.liliputing.com

Kľúčové slová
Atom, Intel, netbook, SSD, Ultrabook, ultranetbook
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist