Intel Atom už aj v ultrabookoch

, Autor: Martin Trilec

Napríklad v Netbook Navigator Nav13x.

Netbooky sú kompaktné odrody notebookov, no s podstatne nižším výkonom. Ultrabooky sa zase snažia o presný opak. Nevedno, či výrobca Netbook Navigator správne nepochopil túto definíciu alebo sa len snaží o vytvorenie novej výkonnostnej triedy zariadení. Tak či onak, jeho najnovší produkt nemožno priamo nazvať ultrabookom, ultranetbookom však určite áno.

Zariadenie poháňa Intel Atom N2800 s dvoma fyzickými jadrami taktovanými na 1,86 GHz. Procesoru prináležia dve až štyri gigabajty operačnej pamäte. K dispozícii je aj SSD disk s kapacitou 32, 64 alebo 128 gigabajtov. To všetko by malo zaistiť dobrý výkon pre systém i aplikácie na 13,3-palcovej obrazovke s natívnym rozlíšením 1 366 x 768 pixelov.

Nav13x ďalej obsahuje Wi-Fi modul štandardu "N", Bluetooth vo verzii 2.1, dva USB 2.0 porty, slot na pamäťovú kartu typu SD, stereo reproduktory a výstup do 3,5 mm audio jacku, 1,3-megapixelovú webkameru, jeden Mini-HDMI a hybridný VGA/LAN konektor. Všetkému dodáva šťavu 3-článková batéria s kapacitou 4 100 mAh.

Zariadenie váži 1,3 kilogramu a meria 32,76 x 21,84 x 1,52 centimetrov. Za základný model (2 GB RAM, 32 GB SSD, bez OS) si výrobca zapýta päťsto dolárov.

 

Zdroj: www.liliputing.com

Kľúčové slová
Atom, Intel, netbook, SSD, Ultrabook, ultranetbook
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist